Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Neposedná Wall Street

Neposedná Wall Street

09.02.2016 22:03
Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

Akciové trhy v zámoří dnes předvedly housenkovou dráhu, za kterou by se nemuseli stydět ani kolotočáři na Matějské pouti. Z hlubokých ztrát se odrazily k zisku, které stihly spolehlivě zase umazat. Trhy začínají vyhlížet zítřejší projev Janet Yellenové. Stále propírané rostoucí obavy okolo Číny, nízká cena ropy a očekávaná trajektorie úrokových sazeb jsou důvodem proč se indexy všech 24 rozvinutých trhů (sledovaných agenturou Bloomberg) nacházejí pro rok 2016 v negativním teritoriu. Někteří analytici už ztrácejí trpělivost a snižují své projekce pro index S&P 500 na konci roku. Průměrně se předpokládá, že konečná hodnota bude 2168 bodů ( potenciální 17 % rally oproti včerejší zavírací hodnotě, 6,1 % pro rok 2016). Valuačně se index nachází 15,4 násobku očekávaných zisků, což je průměrná hodnota za posledních 5 let. Ve srovnání s rozvinutou Evropou (Stoxx 600) je ale Standard & Poors 500 dražší. Stoxx 600 se obchoduje na 13,8 násobku očekávaných zisků.

Prestižní Dow Jones Industrial Average si do závěru dnešního obchodování došel pro mírnou ztrátu, když končil na 16015 bodech se zápornými 0,1 %. Barometr sestavený společností Standard & Poors čítající 500 největších firem podle tržní kapitalizace klesl o 0,1 % na hodnotu 1852 bodů. Technologický Nasdaq Composite intradenně propadl na dosah od medvědího trhu, nakonec ale předvedl solidní rekonvalesceni. Ztráta 0,3 % pravděpodobně většinu investorů v dlouhých pozicích asi moc nepotěší.

Před zítřejším projevem šéfky Fedu americký dolar ztrácí na hodnotě a měnový pár EURUSD, tak posílá na nejvyšší úrovně za poslední 4 měsíce. V době závěru akciových burz se eurodolar pohyboval blízko hranice druhé resistence (1,1293). Barel ropy WTI s dodáním v březnu znovu propadl blízko svých minimálních hodnot ze druhé poloviny ledna a obchoduje se hluboko pod hranicí 30 USD (28,40 USD/barel; -4,4 %). Trojská unce zlata se obchodovala blízko závěrečných hodnot včerejšího dne a vyhlížela hranici 1200 USD (1188 USD/trojská unce; -0,1 %).

Z jednotlivých sektorů byl dnes výprodejem nejvíce postihnut energetický sektor, který propadl o 2,5 %. Nedařilo se ani jinak defenzivnímu sektoru telekomunikací, který klesl o 1,1 %. Na opačném konci se pohybovali zpracovatelé surovin. Tato část indexu S&P 500 přidala o 1,2 %.



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.04.2026
16:46ENERGO-PRO Green Finance s.r.o. – Výroční zpráva 2025
16:37Traders Talk: Google překvapil, Meta dál pálí miliardy a CSG padá na nová minima
16:33EPH Financing CZ, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
15:52JTPEG Financing CZ I, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
15:32SAB Finance a.s.: Výroční finanční zpráva 2025
15:25Braňo Soták: Ďábel se skrývá v cloudu. Alphabet ho má, Meta nikoliv  
15:25Auctor Finance CZ, s.r.o.: Roční finanční zpráva emitenta za rok 2025
15:20Americká ekonomika začala letošek zrychlením, za odhady ale zaostala
15:07ECB úrokové sazby opět nezměnila, poukázala na rostoucí rizika
14:38Cloud Amazonu zrychluje nejvíce za 15 kvartálů, slabší výhled na provozní zisk však tlumí nadšení  
13:34Mounjaro a Zepbound jako zlatý důl: Eli Lilly překonává odhady a navyšuje výhled
13:15JTSEC CZ Financing 2, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:11JTSEC CZ Financing 1, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:09J&T ENERGY FINANCING CZK VI, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
13:04J&T ENERGY FINANCING CZK V, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
12:56Obrat Stellantisu pod lupou investorů: Silná čísla, slabá důvěra
12:22ČEZ koupil projekční firmu Energoprojekt Praha. Akvizice má pomoci řízení jaderných zakázek
11:23Microsoft překonal odhady, trh však čekal větší růst od cloudu Azure  
11:22WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Blockchain+ podfond: Výroční zpráva 2025
11:20WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Logistics podfond: Výroční zpráva 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
10:00DE - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago