Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Čínské trhy mají zavřeno, asijská seance dopadla nevýrazně

Čínské trhy mají zavřeno, asijská seance dopadla nevýrazně

04.04.2016 8:19
Autor: Pavel Daniel

Podle hodnocení analytiků i přes solidní americká makro data z minulého týdne otevřela obchodní týden akciová Asie spíše nevýrazně. Důvodem je to, že trhy v Číně, Hong Kongu a Tchaj-wanu mají zavřeno. Dení na akciových trzích je ale ovlivněno rétorikou amerického Fedu, jenž dává najevo, že rychlé zvyšování úrokových sazeb v USA není na pořadu dne. Regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific posílil o 0,4 procenta na hodnotu 126,49 bodu.

Japonský index Topix vykázal oproti předchozí obchodní seanci jen minimální změny a aktuálně ztrácí 0,21 %, index Nikkei 225 uzavřel obchodování o 0,25 procenta slabší na hodnotu 16 123,27 bodu. Japonský jen se vůči americkému dolaru obchodoval na hodnotě 111,44 jenu za dolar. Australský S&P / ASX 200 Index aktuálně ztrácí 0,08 %, novozélandský index S&P / NZX 50 posílil o 0,2 procenta. Jihokorejský akciový index Kospi připisuje 0,27 %.

Cena ropy WTI na trhu New York Mercantile Exchange klesla o 1,28 dolaru na 36,32 USD za barel. Cena ropy Brent oslabila o 1,03 % na 38,27 amerického dolaru za barel. Cenu ropy v závěru uplynulé týdne ovlivnilo prohlášení Mohammeda bin Salmana, který uvedl, že Saúdská Arábie nebude omezovat produkci ropy, pokud k zmrazení objemu těžby nepřistoupí také Írán a další významní producenti ropy. Jednání zemí ohledně dalšího postupu v objemech těžby ropy se má uskutečnit 17. dubna.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.05.2026
22:01Akcie na maximech, ropa oslabila díky naději na dohodu USA s Íránem  
18:59Cla zpět na scéně. Trump oznámil 25 procent na dovoz aut z EU
17:33K novým akciovým rekordům výrazně pomáhá i nízká cena za riziko
16:15Bill Ackman k akciím: Existuje mnoho důvodů k optimismu
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu
14:38Uzavřený Hormuz si vybírá svou daň. Exxon a Chevron evidují prudký pokles zisku
12:16Soláry a svátky. Ceny elektřiny v Evropě klesly na rekordně nízké úrovně
10:55Ziskový výlet mimo historická měřítka
9:35Slimmon: Rally je příliš našponovaná, s nákupy počkejte na pokles  
9:30Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
30.04.2026
22:52Apple doručil lepší než očekávané výsledky. Růst táhly iPhony a služby, pomohla i Čína
22:00Americké akciové indexy se obchodují na nových maximech  
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: STING investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: Maloja Investment SICAV a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS SICAV, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: INFOND investiční fond s prom. zákl. kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
21:003M FUND MSI SICAV a.s: Výroční zpráva za rok 2025
20:00ČEZ OZ uzavřený investiční fond a. s. - Výroční zpráva 2025
19:00Direct Financing s.r.o.: Výroční zpráva za rok 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data