Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
EPH ruší svůj vstup na burzu!

EPH ruší svůj vstup na burzu!

27.04.2016 8:16, aktualizováno: 27.4. 8:46
Autor: Michal Putna, Patria Online

Aktualizováno

Před malou chvíli jsme obdrželi zprávu, že společnost EPH ruší svůj zamýšlený vstup na pražskou burzu a zvažuje přímý prodej své infrastrukturní divize (EPIF) globálním investorům.

Jsou to přitom pouhé dva týdny, které utekly od zveřejnění záměru EPH prodat minoritní podíl v EP Infrastructure (EPIF) prostřednictvím pražského burzovního trhu.

Původně plánovaná primární emise přitom měla proběhnout paralelně v Praze a Londýně, v závislosti na tržních podmínkách a měla být dokončena v průběhu 2Q 16.

Prostředky získané v rámci IPO chtěla společnost EPH využít k odkupu vlastních akcií od firmy Biques Ltd. (část J&T Partners), která vlastní necelou pětinu EPH a dalším investicím (Slovenské Elektrárne, Vattenfall).

"EPH si v této souvislosti velmi váží pozitivní odezvy trhu v souvislosti s původně očekávanou primární emisí akcií EPIF. Chceme zároveň poděkovat investorům za zájem o naši společnost a našim finančním poradcům za jejich pomoc a poskytnutí služeb spojených s dosavadní přípravou nabídkového procesu," uvedla společnost.

Dnešním oznámením se bortí plány na rozšíření počtu zástupců energetického sektoru na pražském prime marketu. Vypadá to, že kromě tradiční trojice ČEZ, NWR, Unipetrol zatím další průmyslový podnik na burzu nevstoupí. Dnešní oznámení o ukončení IPO by mohlo být positivní zprávou pro již zalistované energetiky, které se tak vyhnou odlivu zájmu (v rámci rebalance portfolií), který by vstup EPIF na BCPP velmi pravděpodobně přinesl.

Zdroj: RTRS, Bloomberg, EPH



Čtěte více:

Výsledky CETV v 1Q - meziročně vylepšený výkon a nákladová disciplína (+komentář analytika)
27.04.2016 8:14
Společnost Central European Media Enterprises Ltd. dnes ráno představi...

Váš názor
  •  
    27.04.2016 10:41

    Koblic spolu s tvůrci trhu likviduje tuto burzu už hodně let.
    juniper
  • Tunelářsko-pražská žebrácká burza
    27.04.2016 10:39

    Nechá tunelovat kde co a Koblic je největší tunelhlupák co vede politicko-tunelářskou burzu pražských šíbrů.Zde investovat je už o ničem.
    mc
    • Re: Tunelářsko-pražská žebrácká burza
      27.04.2016 10:42

      Křetínský se snaží vykrmovat Spartu. O nic jiného v tom IPO nejde.
      Jesse
      • Miliardářští čeští komici
        27.04.2016 11:07

        Předpokládají,že zase oberou nějakého hejla.Pokud to na burzu nabídne český miliardář,tak se na to jedině udělat tou zadní částí těla.Nakonec to buď sám nechá zkrachovat,nebo to rozdělí,případně stáhne z trhu.A malé chudáky obere.Koblic pak řekne,sorry někde se to na trase podělalo.
        mc
  • :-)
    27.04.2016 9:39

    Že mě to vůbec nepřekvapuje... Ale GE, ehm MONETA, klapne. Už si na ni brousím zuby. Vypukne to v pátek 6. května.
    FORTUNAboy
  • Jestlipak za to nemůže Koblic
    27.04.2016 9:17

    Poměr ohlášených a uskutečněných IPO v Praze musí být snad nejvyšší na světě. Dá se někde vsadit na to, že nedopadne ani GE/Moneta?
    mirek
    • Re: Jestlipak za to nemůže Koblic
      27.04.2016 9:41

      Chvástání byla vždycky jeho silná a nepřehlédnutelná stránka:-))
      Jesse
Aktuální komentáře
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky
13:29Gundlach: Nechci nic mít s tím, co za posledních šest měsíců posílilo o více než 100 %
13:07Volkswagen oseká až 100 tisíc pracovních míst, omezí investice a zavře závody v Německu
11:40Perly týdne: Komoditizace umělé inteligence a zlato ke konci roku na 4 900 dolarech
11:05Technologie dál táhnou trhy dolů. Plošný optimismus o AI se rozpadl do dílčích témat  
10:15Samsung a SK Hynix se chystají oznámit investice v řádu stovek miliard dolarů
8:48Rozbřesk: Úspěch státních spořicích dluhopisů? Dobrá zpráva jen napůl
8:44Apple zdražuje, technologické akcie reagují poklesem. Futures jsou v červeném  
6:06Walmart jako kombinace růstu a defenzivy, které přeje technický obraz  
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data