Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Asie: Regionální akcie opustily roční maxima kvůli propadům komoditních akcií

Asie: Regionální akcie opustily roční maxima kvůli propadům komoditních akcií

11.08.2016 8:39
Autor: Pavel Daniel

Asijské akcie (bez Japonska) sestoupily ze svých ročních maxim. Důvodem bylo následování amerických cenných papírů, které ovlivnil vývoj ceny ropy. Ropa zaznamenala ztráty kvůli nepříznivým vyhlídkám na globální růst. V asijském regionu navíc centrální banky mění nastavení svých měnových politik.

Novozélandská centrální banka snížila úrokové sazby na historické minimum a to kvůli boji s nízkou inflaci. Krok podle analytiků zklamal investory, kteří hledají více rizikových příležitostí. Podobný vývoj je k vidění i v Jižní Koreji, kde centrální banka drží klíčovou úrokovou sazbu na rekordně nízké úrovni. Banka navíc odložila další opatření ke změně měnové politiky, doku prý nebude politická shoda na představě o dalším vývoji místní ekonomiky. I proto jihokorejský akciový index Kospi ustoupil o 0,4 procenta.

Asijský regionální benchmark akciový index MSCI Asia Pacific (bez Japonska) klesl o 0,4 procenta na hodnotu 446,44 bodu. V regionu hlásí největší poklesy finanční a komoditní akcie. Kapitálové trhy v Japonsku jsou uzavřeny kvůli státnímu svátku. Tchajwanský index Taiex ztratil 0,3 procenta, australský S&P / ASX 200 Index odevzdal 0,9 procenta a novozélandský S&P / NZX 50 Index klesl o 0,1 procenta. Singapurský Straits Times Index klesl o 0,6 procenta.

Čínský index Shanghai Composite aktuálně odepisuje 0,03 procenta, index CSI 300 roste o 0,27 procenta. Investoři čekají na zveřejnění čínských údajů za červenec o průmyslové výrobě, maloobchodních tržbách a investic do fixního majetku. Data mají být zveřejněna v pátek. Hongkongský index Hang Seng China Enterprises roste o 1,56 procenta, Hang Seng přidává 0,75 procenta.

Ceny ropy aktuálně oslabují, když cena ropy WTI na trhu New York Mercantile Exchange odepsala 0,86 % na hodnotu 41,35 amerického dolaru za barel. Cena ropy Brent na trhu Intercontinental Exchange (ICE) odepsala 1,98 % na 44,87 USD za barel. Americká agentura EIA uvedla, že americké zásoby ropy za týden se zvýšily o 1,1 milionu barelů.


Čtěte více:

Peněžní optimismus eurozóny končí
10.08.2016 17:45
Vazba mezi monetární a reálnou částí ekonomiky se v posledních letech ...
Výsledky hospodaření Moneta Money Bank + komentář analytika Patria Finance
11.08.2016 8:09
Moneta Moneby Bank zveřejnila své výsledky za 2Q16, které byly ovlivně...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.04.2026
10:10Víkendář: Forenzní ekonomie – co se děje v zemích, jako Severní Korea?
25.04.2026
10:11Víkendář: Jak na pokles cen bydlení
24.04.2026
22:06Americké akciové indexy uzavírají týden na nových maximech  
17:25Nejoptimističtější korekce v historii trhů a posun tam, kde jsme byli
16:54J&T Global Finance XV., s.r.o.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
16:35Průlomové ETF: Pro českého investora je rozhodující zisk v korunách, říká šéf Patrie Podpiera
16:27ČEZ a Rolls-Royce SMR uzavřely dohodu na přípravu vývoje modulárních reaktorů
15:50Morgan Stanley: AI by mohla pomoci snížit náklady na vývoj videoher téměř o polovinu
15:31Souboj pilulek: Foundayo od Eli Lilly v prodejích zatím za Wegovy od Novo Nordisku zaostává
14:25Kanadský AI start-up Cohere se dohodl na koupi německého protějšku Aleph Alpha
14:02Perly týdne: Jaký bude Fed za Warshe a Apple za Ternuse
12:22Rozdělení ČEZ: Dcera pro prodej, distribuci či GasNet vznikne v úvodu 2027 a soustředí polovinu zisku EBITDA
11:36Po poklesu budou polovodiče táhnout trhy vzhůru  
11:25Zmrtvýchvstání Intelu: Akcie letos narostly o 80 procent a příběh nekončí  
9:49Moneta doručila silný úrokový výnos, optimismus ale již je v ceně započítán  
8:51ČEZ jedná o změnách struktury, Moneta bez dividendy i překvapení a Meta a Microsoft propouštějí  
8:45MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. čtvrtletí 2026 vzrostl na 1,6 mld. Kč
8:40Komerční banka, a.s.: Oznámení o přijatých usneseních z jednání Valné hromady
8:29J&T FINANCE GROUP SE: Výroční zpráva za rok 2025
7:57Moneta zahájila rok silnými výsledky a splnila očekávání trhu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data