Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - rozhovor
Jan Kovalovský pro Patrii Online: Patria dává příležitosti nejen investorům

Jan Kovalovský pro Patrii Online: Patria dává příležitosti nejen investorům

24.11.2016 16:00
Autor: Pavel Daniel

Jan Kovalovský, Head of Online Sales and Customer Services Patria Finance říká, že i přes významné regulační změny ve světě financí, zůstávají retailoví investoři se skupinou Patria na trzích vždy o krok napřed. Patria Finance díky prohlubující se spolupráci se skupinou ČSOB rozšířila svou nabídku investičních nástrojů.  

Patria Online: Investiční svět stále více ale protíná problematika regulace, jak se s ní vyrovnává skupina Patria?

Regulace je a bude určitě těžkou disciplínou pro všechny obchodníky. Patria se k regulaci postavila zodpovědně. Regulaci se u nás věnují primárně tři oddělení. Víceméně se snažíme být vždy o krok napřed.

Patria Online: Čím byste oslovil, pokud byste mohl, nové investory v ČR vy sám?

Z pozice vedoucího Online sales a customer services mám tu možnost společně se svým týmem klientům předkládat celou řadu produktů. Ne vše je však pro každého a ne každý investiční nástroj má potenciál naplnit cíle klienta. Klientům primárně nabízíme skupinové produkty využívající knowhow našich analytiků. V tomto roce jsme například na trh uvedli náš vlastní a již druhý fond Patria Selection II. Pro aktivnější investory máme připravené Krátkodobé investiční tipy a chystáme se také představit první certifikát přímo z dílny Patria.

Patria Online: Když se budu chtít stát profesionálním investorem v Patrii, co všechno získám?

Profesionální investoři mají možnost využívat datové exporty z Patrie pro backtesting, FIX spojení pro exekuci svých objednávek, makléřský servis, atd. Pro profesionální institucionální investory máme pokrytí pro CEE region.

Patria Online: Jaký rozsah služeb pro retailové investory Patria nabízí?

Retailový investoři se u nás mohou doslova „vyřádit“. V Patrii mají možnost obchodovat po celém světě a pokrýváme více jak 90 % z celkového spektra investičních nástrojů. Pro jejich investiční rozhodnutí nabízíme knowhow našeho týmu Research a případně analytiků z ČSOB. Pro spojení s burzovním světem lze využívat platformu Webtrader a nebo telefonicky tým Customer Care. Dlouhodobě se také věnujeme vzdělávání našich klientů, které je zaměřené na produkty kapitálového trhu, money management, technickou a fundamentální analýzu. Úzce spolupracujeme s univerzitami ekonomického zaměření. Věříme, že spojení praxe s teorií vytvoří dostatečný základ jak soukromým investorům, tak budoucím bankéřům, poradcům či firemním manažerům.

Patria Online: Jak skupina Patria využívá v investičních službách spolupráci se skupinou ČSOB?

Portfolio investic se díky spolupráci s ČSOB rozšířilo. Máme tak možnost pod jednou střechou uspokojit nejnáročnější klienty. Duální klienti, tedy klienti ČSOB a zároveň Patrie, mohou využívat efektivněji skupinových benefitů. Z dalších možností například Private Banking, Premium Banking, Asset management.

Patria Online: Mohu počítat s nějakým oceněním své loajality k Patrii?

Benefitů, které lze čerpat je celá řada. Od zpravodajství, research a realtime data zdarma, přes finanční odměny až po obchody zdarma. Z bankovních benefitů je to pak například Premium banking.

Jan_Kovalovský 

Patria Online: Jakých změn dozná klientský servis kvůli novým regulatorním opatřením? Jak se zlepší pro klienty?

Klient by měli pocítit větší transparentnost a informovanost. Na obchodníky typu Patria dopadnou větší nároky z pohledu reportingu, problematiky best-execution, oddělení poplatků za exekuci a research pro institucionální klienty, apod. Zajímavé to bude z pohledu investičních zprostředkovatelů, kteří budou muset rozkrýt poplatkovou strukturu respektive motivační/odměňovací schéma, což bude velmi zajímavé, a myslím že pro mnoho jejich klientů velmi překvapivé.

Patria Online: Pokud byste mohl srovnat, lze díky spolupráci se skupinou ČSOB mluvit o největším zásahu investičních klientům v ČR?

Patrie je a věřím, že i nadále bude lídrem českého trhu. Zázemí ČSOB určitě upevnilo pozici Patrie na českém trhu investic.

Patria Online: Jak se do investičních služeb promítají trendy poslední doby – elektronizace přístupů k účtům, e-obchodování a dokumentace, podávání pokynů…?

Vše se zrychluje jak po stránce exekuce objednávek, tak zjednodušuje z pohledu administrativy. Elektronické podpisy, datové archivace, inteligentní pokyny, mobilní platformy, alerting a další jsou inovace, které dřív nebyly nebo nefungovaly na 100 %. Nyní jsou tyto možnosti běžné. V tomto roce vzniklo v Patrii nové oddělení Business design. Náplní činnosti tohoto oddělení bude do určité míry také inovovat a zlepšovat procesy tak, aby vyhovovaly především klientům. Několik novinek z továrny Business design představíme v nejbližších dnech a na přelomu roku.

Patria Online: Jakou metu na pozici vedoucího oddělení Customer Services a Online Sales byste chtěl dosáhnout?

Díky J. Klenorovi jsem dostal šanci symbolicky 15. září 2008 (v den pádu Lehman Brothers) nastoupit do pro mě doposud neznámého světa investic. Své hlavní mety jsem dosáhl zhruba po čtyřech letech, když se mi podařilo pevně ukotvit nový produkt Patria Forex do portfolia produktů Patrie a splatit tak Patrii investici, kterou do mě Patria v počátku vložila. Osobně jsem si dokázal, že ze světa profesionálního sportu dokážu být plnohodnotným hráčem ve společnosti jako je Patria. Několik menších cílů zůstalo, ale ty bych si s dovolením nechal pro sebe.


Čtěte více:

Bohumil Volf, generální ředitel Bidvestu: Spotřebitelé si hledají cestu ke kvalitnějším potravinám
05.11.2016 15:30
Společnost Bidvest patří s obratem kolem 11 miliard korun mezi největ...
Matija Zupanc, výkonný ředitel Mora Moravia pro Patrii Online:  Český zákazník je náročný a nekompromisní
10.11.2016 11:00
Matija Zupanc přišel před 12 lety do společnosti Mora s jasným cílem: ...
Petr Vít, ředitel online prodejce Astratex: Začít prodávat přes e-shop byla nouze ctnost. A vyšlo to!
12.11.2016 15:00
S ředitelem největšího on-line prodejce dámského spodního prádla a pl...
Petr Novotný, ředitel Lunaplastu pro Patrii Online: Krize se nás nedotkla. Pitná voda bude potřeba vždy
17.11.2016 13:00
S ředitelem Lunaplastu Petrem Novotným jsme se od povodní na soutoku L...
Diana Rysková, majitelka Medirolu: Rodinná firma vytváří pohodu i motivaci
19.11.2016 16:00
Společnost Medirol se za dvacet let existence dostala mezi největší sv...
Martin Novák, CFO ČEZ pro Patrii Online: Vychází nám, že i přes mírný pokles EBITDA by mohl čistý zisk zůstat na prognozované úrovni
16.11.2016 17:00
Růst českého hospodářství sice posílí poptávku po elektřině, ale rozh...
Fidelity pro Patria Online: Vítězství Trumpa je pro finanční sektor pozitivní
21.11.2016 18:30
Co změnilo vítězství Donalda Trumpa pro investiční manažery? Jak se tr...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data