Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha close - Praha si před víkendem zopakovala růst, za celý týden ztrácí

Praha close - Praha si před víkendem zopakovala růst, za celý týden ztrácí

02.12.2016 17:00
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Pražská burza zakončila poslední pracovní den týdne v zeleném. Index PX stoupl o 0,24 procenta na 887,20 bodu. Je to pro něj třetí růstový den v řadě, za který dnes vděčí především Komerční bance a Monetě. Objem obchodů s akciemi na pražské burze dosáhl před závěrečnou aukcí 0,626 mld. , tedy lehce pod dlouhodobým průměrem 0,637 mld. . Za celý týden ale Praha odepsala zhruba 0,1 procenta, jak ukazuje násleudjící graf.

praha
Zdroj: BBG

Trh dnes táhla vzhůru především Komerční banka. Akcie navýšily počáteční zisky a stouply v závěru o 3,08 procenta na 873,1 za jednu. Komerční banka byla rovněž nejobchodovanějším titulem dneška, za celý den změnily majitele papíry v objemu více než 331 milionů . K růstu burze pomohly také akcie Moneta Money, které dokázaly překonat počáteční stagnaci a přidat v závěru 0,18 procenta na 83,50 za jednu.

Akcie ČEZ si naopak čtvrteční zisky nezopakovaly a klesly v závěru o 0,14 procenta na 414,4 za jednu. Erste Bank prohloubila dopolední ztráty a v závěru odepsala 1,29 procenta na 712,40 za jednu. Objem obchodů byl relativně slabý na úrovni více než 17,9 milionu . Dolů mířily také akciové trhy napříč Evropou, index Stoxx 600 Banks odepisoval v době pražského závěru zhruba 1,5 procenta.

Dolů po třech dnech v zeleném zamířily akcie O2ČR, telekomunikace ztratila 0,13 procenta na 234,70 za jednu.

Polská burza se v době pražského závěru pohybovala kolem nuly a rakouská a maďarská burza klesaly. Index ATX odepisoval 0,65 procenta a maďarský BUX byl nižší o 0,7 procenta. Trhy v zámoří po nečekaně slabších listopadových datech z amerického trhu práce hledaly v první polovině obchodování směr.


Čtěte více:

Jednoduché vysvětlení deziluze z EU
02.12.2016 13:32
V USA mají lidé hodně důvodů k obavám z dlouhodobé nezaměstnanosti. J...
Mariňák s přezdívkou „Mad Dog“ bude Trumpovým ministrem obrany
02.12.2016 12:00
Zvolený americký prezident Donald Trump oznámil, že ministrem obrany j...
Americký trh práce - slabší listopad Fed neodradí
02.12.2016 14:46
Nových pracovních míst v USA přibylo méně, než se čekalo, a mzdy překv...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.08.2025
9:32Víkendář: Mohou datová centra poškodit ekonomiku?
08.08.2025
17:33Zánik hodnotových akcií
16:21Z Měsíce rovnou na Nasdaq. Vesmírná IPO těží ze zájmu investorů
14:29Make Global Stocks Great Again! Americká cla vrací lesk zahraničním trhům  
13:56Ifo: Hospodářské oživení v Německu nadále brzdí nedostatek zakázek
12:47Perly týdne: Jistota poklesu sazeb a srpnová rally
11:42Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
11:41Zlato dostalo impuls k růstu, zatímco akciové trhy se na směru neshodnou  
11:23Američané nenakupují, přiznal šéf Crocs. Snížený výhled poslal akcie dolů o 30 procent
11:08Eichengreen: Polymarket ukazuje, jak Trump ovlivňuje očekávaný vývoj sazeb a inflace
10:51Nižší deficit, vyšší mzdy: ČNB upravila ekonomickou prognózu pro letošní rok
10:47RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
10:43Rusinko: Trh práce dále ochlazuje, míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,4 %
10:38ČSÚ potvrdil zpomalení inflace v červenci, potraviny dál zdražují
10:21Letní útlum náborů zvýšil nezaměstnanost za červenec, volná místa dál ubývají
9:05Rozbřesk: Koruna v reakci na ČNB prolomila úroveň 24,50 EUR/CZK
8:48CSG zamíří na burzu, Trump dosadil do Fedu svého ekonomického poradce a Tesla ruší projekt Dojo. Evropské futures jsou v zeleném  
7:40Podporou jsou ceny elektřiny, distribuce i prodej, říká po zlepšení výhledu ČEZ Martin Novák
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  
18:24CSG údajně zvažuje vstup na burzu. Hlavním trhem Amsterdam, duální listing v Praze?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data