Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha close - Burza prohloubila pokles, dolů ji táhly hlavně finance

Praha close - Burza prohloubila pokles, dolů ji táhly hlavně finance

10.01.2017 17:21
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Pražská burza se dnes do červeného pásma podívala ještě hlouběji. Index PX klesl o 1,03 procenta na 926,08 bodu, a navázal tak pondělní mírnější pokles o 0,2 procenta. V minusu nebo beze změn zakončila dnešní obchodní den drtivá většina pražský blue-chips. Největší aktivita byla na Moneta Money a na ČEZ. Jinak byl ale objem obchodů slabý. Před závěrečnou aukcí vyměnily majitele cenné papíry za 0,205 miliardy . Průměrný objem obchodů za poslední rok je 0,637 miliardy .

Podobně jako v pondělí táhly burzu dolů finanční tituly, dnes v čele s Erste. Rakouský bankovní titul v pražské lince odepsal 1,84 procenta a den zakončil na 778 za akcii. Komerční banka odepsala 1,16 procenta na 885,50 poté, co v pondělí narazila na rezistenci na 900 . Akcie Moneta Money spadly o 0,24 procenta na 81,85 za akcii. Rakouská pojišťovna VIG zakončila den nižší o 1,43 procenta na 593,20 za akcii.

Z významnějších titulů byly dnes jednoznačně v zeleném pouze akcie Fortuny, které přidaly 0,8 procenta na 88,70 za akcii.

Akcie ČEZ ztratily 0,07 procenta na 423,70 . O2ČR odepsala 1,43 procenta na 267,9 . Philip Morris je po poklesu o 0,72 procenta na 13 007 , a tedy blíže hranici 13 000 .

Žádné významnější korporátní zprávy dnes nepřišly. Statistici oznámili, že spotřebitelské ceny se v tuzemsku v prosinci zvýšily meziměsíčně o 0,3 % a meziroční inflace dosáhla 2 %. Zhruba o půl roku dříve se tak česká inflace dostala na cíl ČNB. Zároveň o sedm desetin procentního bodu překonala poslední prognózu centrální banky. „Pokud ČNB dostojí svým prohlášením, doba intervenčního režimu se notně zkracuje,“ uvedl hlavní ekonom ČSOB Petr Dufek.

Akcie v Polsku a v Maďarsku v podvečer rostly, index WIG byl vyšší o 0,7 procenta a maďarský BUX o 0,5 procenta. Rakouský ATX 0,6 procenta ztrácel. Evropské akcie v podvečer stagnovaly, index Euro Stoxx 50 se naposledy obchodoval s minimálními změnami, německý DAX ale přidával zhruba 0,2 procenta. Americké akcie se v dopoledním obchodování v New Yorku po rozpačitém začátku vrátily do zeleného. 


Čtěte více:

Rozbřesk - Český absurdistán: výnos dvouletého dluhopisu -1 %, inflace +2 %
10.01.2017 10:16
Včera se obchodoval dvouletý český vládní dluhopis s výnosem nižším n...
ČR: Inflační jízda pokračuje
10.01.2017 9:30
Spotřebitelské ceny se v prosinci zvýšily meziměsíčně o 0,3 % a meziro...
Tanečky koruny před vypnutím intervencí
10.01.2017 10:54
Česká národní banka se před ukončením intervenčního režimu pravděpodo...
Novými členy bankovní rady ČNB budou Oldřich Dědek a Marek Mora
10.01.2017 11:54
Prezident Miloš Zeman jmenuje 31. ledna novými členy bankovní rady Čes...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data