Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Praha rostla podruhé za sebou. Tahounem dne ČEZ, skokanem Kofola

Praha rostla podruhé za sebou. Tahounem dne ČEZ, skokanem Kofola

19.01.2017 17:16
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Pražská burza uhájila druhý den růstu za sebou. Index PX zakončil obchodování vyšší o 0,3 procenta na 928,71 bodu, navzdory rozpačitému začátku, kdy hledal jasný směr. Praha tak maže další část ztrát z úvodu týdne. Tahounem dne byl při celkově stále podprůměrném objemu obchodů ČEZ. Na měsíční maxima se vyšplhaly akcie Pegas Nonwovens. Moneta, která zahajovala den na klíčové hranici 80 , se odrazila vzhůru.

Akcie této banky stouply v závěru o 0,63 procenta na 80,50 . Z finančních titulů se dařilo také rakouské VIG. Titul zpevnil o 0,88 procenta na 608,80 za akcii. Zbylé bankovní tituly ale Prahu v růstu brzdily. Rakouská bankovní skupiny Erste odepsala v pražské lince 0,64 procenta na 765,80 za akcii. Komerční banka ztratila 0,19 procenta na rovných 885 za akcii.

Akcie ČEZ stouply navzdory počáteční stagnaci nakonec o 1,2 procenta na 428,40 za akcii. Akcie Pegas Nonwovens zakončily obchodní seanci na 803,40 za jednu, což je přírůstek o 2,87 procent a nejvyšší úroveň od druhé poloviny prosince. Skokanem dne byly akcie Kofola, stouply o 5,19 procenta na 405 za kus.

V červeném se v závěru pohybovala mimo jiné telekomunikace O2 C.R, Philip Morris i Unipetrol. Procentuální ztráty byly u těchto titulů velmi obdobné a pohybovaly se v rozmezí 0,22 až 0,23 procenta.

Objem obchodování dosahoval před dnešní závěrečnou aukcí 0,421 miliardy , což je po ospalém začátku týdne další mírné zvýšení, avšak horší výsledek než dlouhodobý průměr, který za poslední rok činí 0,632 miliardy .

Polská burza po tamních datech o prosincových tržbách a průmyslu v podvečer rostla, index WIG 20 přidával 0,24 procenta. Evropské akcie nedokázaly udržet mírné zisky, které nabraly během tiskové konference šéfa ECB Maria Draghiho. Index Stoxx 600 naposledy ztrácel 0,06 procenta. Wall Street sklouzla v první části obchodního dne do mínusu.


Čtěte více:

Hampl (ČNB): Korunu čeká po konci závazku divoké období. Kdy to bude?
19.01.2017 14:00
Investoři, kteří doufají v rychlé zhodnocení své spekulace na brzký ko...
ECB si nepřipouští zkrácení tisku peněz, co to znamená pro korunu?
19.01.2017 14:17
ECB ponechala úrokové sazby i program kvantitativního uvolňování (QE) ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.08.2025
9:05Rozbřesk: Koruna v reakci na ČNB prolomila úroveň 24,50 EUR/CZK
8:48CSG zamíří na burzu, Trump dosadil do Fedu svého ekonomického poradce a Tesla ruší projekt Dojo. Evropské futures jsou v zeleném  
7:40Podporou jsou ceny elektřiny, distribuce i prodej, říká po zlepšení výhledu ČEZ Martin Novák
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  
18:24CSG údajně zvažuje vstup na burzu. Hlavním trhem Amsterdam, duální listing v Praze?  
17:43Lyft zveřejnil rekordní výsledky, nyní expanduje do Evropy  
17:01Globální nerovnováhy si zřejmě už zaslouží své jméno
16:01ČNB překvapila jestřábí prognózou
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
14:14ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:31Dobré výsledky Eli Lilly zastínila slabší účinnost nové pilulky proti obezitě. Akcie prudce padají
11:50Pohled analytika na ČEZ: Smíšené výsledky, pozitivní revize výhledu. Podstatná část fundamentů je již v ceně  
10:50Duolingo denně používá už 48 milionů lidí. Výsledky i výhled posílají akcie o 20 % výše  
10:50Koruna před zasedáním ČNB posiluje, akcie se drží pozitivního směru  
10:01Skupina ČSOB v 1. pololetí: Nárůst hypoték, investic i aktivních klientů
10:01Červnový maloobchod potvrdil solidní kondici spotřebitelů
8:58ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2025
8:52Rozbřesk: ČNB dnes sazby nezmění, důležitá bude rétorika
8:43Trump oznámil stoprocentní cla na čipy, v Česku a Británii rozhodují centrální banky o sazbách  
7:55Začala platit nová americká cla vůči desítkám zemí. Trump si slibuje stovky miliard dolarů i investice

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Plug Power Inc (06/25 Q2)
Skechers USA Inc (06/25 Q2)
Tempus AI Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Trump Media & Technology Group Corp (06/25 Q2)
10:00CZ - Nezaměstnanost