Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Akciová Asie: Oslavy Lunárního roku zavřely většinu trhů v regionu. Při slabé aktivitě zbytek trhů mírně ztrácel

Akciová Asie: Oslavy Lunárního roku zavřely většinu trhů v regionu. Při slabé aktivitě zbytek trhů mírně ztrácel

27.01.2017 8:34
Autor: Pavel Daniel

Oslavy nového Lunárního roku v Asii, které uzavřely několik kapitálových trhů, nejvíce ovlivnily podle analytiků dění na akciových trzích v regionu v závěru předposledního lednového týdne roku 2017. Při nízkých objemech zaznamenaly trhy, které obchodovaly, smíšené výsledky. Zisky udržel americkýc dolar.

Čína, Vietnam, Tchaj-wan a Jižní Korea mají s ohledem na státní svátek kapitálové trhy uzavřeny, Singapur, Malajsie a Hong Kong mají půldenní volno. V Číně začíná týdenní volno kvůli oslavám nového Lunárního roku. Skončí 2. února. Akciový benchmark regionu - MSCI Asia Pacific (mimo Japonska) odepsal 0,1 procenta. Burzovní statistiky ukázaly, že za tento týden ztratil index až 1,85 procenta.

Japonský akciový index Nikkei 225 uzavřel obchodní den se ziskem 0,34 procenta na 19 467,40 bodech, index Topix přidal 0,27 procenta. Japonský jádrový index CPI za prosinec vykázal meziroční propad o 0,2 %, když očekávání počítalo s výsledkem -0,3 %. Japonský jen vůči americkému dolaru Jen oslabuje o -0,61 % na 115,23 USD/JPY. Australský akciový index S&P / ASX 200 posílil o 0,68 %, podpořen silnými zisky akcií finančního sektoru. Sub index finančních institucí posílil o 1,25 %. Index PPI za 4. čtvrtletí ukázal nárůst o 0,5 %.

Rostoucí protekcionistická rétorika nového amerického prezidenta Donalda Trumpa pomáhá podle analytiků americké měně. Dolarový index DXY, který sleduje americkou měnu proti dalším světovým měnám, vzrostl v závěru týdne o 0,35 procenta na hodnotu 100,73. Expertí soudí, že dolar má, vzhledem k chystaným fiskálním stimulům, před sebou slibnou perspektivu.


Čtěte více:

Nejatraktivnější rychlojídlové akcie
26.01.2017 19:13
Fastfoodové společnosti a akcie většinou nepatří mezi hvězdné tituly h...
Regulátor omylem prozradil, co „shortuje“ Soros
26.01.2017 17:06
Nizozemský regulátor se dopustil nepříjemné chyby, když omylem zveřejn...
Fiat Chrysler slibuje nižší dluh. Přízrak emisní aféry nemizí
26.01.2017 18:06
Snížit obří dluh, když prodeje aut loni klesaly a ve vzduchu visí obvi...
Summary: Ericsson nadále bojuje s klesající poptávkou a Fiat Chrysler překvapil vyššími než očekávanými tržbami
26.01.2017 17:35
Evropa: Fiat Chrysler (DIP) Fiat Chrysler překvapil vyššími než oč...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2025
22:00Trump odstartoval mohoutnou rally na Wall Street; Tesla +7 %  
18:00Proč internetové nadšení zvedalo evropské akcie a AI tak nečiní?
17:29Tvrdá bitva technologických gigantů o každý zlomek pozornosti
17:20Spotřebitelská důvěra v USA se v květnu poprvé za šest měsíců zvýšila
17:19Akcie pokračují v rally  
15:32ČNBlog: Jak dopadne vlna refixací a refinancování hypoték na české domácnosti?
15:04e15: Pilulka chystá prodej většiny svých kamenných lékáren řetězci Dr. Max
13:49EDU II podala soudu návrh na zrušení předběžného opatření k Dukovanům
13:42Nvidia ve středu reportuje čísla za první kvartál. Co od výsledků očekávat?
13:41Tchaj-wanský výrobce čipů TSMC letos otevře pobočku v německém Mnichově
13:15Footshop a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
12:12Evropská unie schválila změny emisních norem, automobilky získají více času
11:45WOOD & Company: Zpráva pro investory za 1Q 2025 - Realitní podfondy
11:44Analytický radar: Colt CZ podle Jakuba Blahy spojuje růstový potenciál i dividendový výnos
11:14Japonské dluhopisy se zvedají a pomáhají zlepšit náladu i na západních trzích  
11:10Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku se mírně zlepšila, uvedly instituty
11:01RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení o rozhodovaní VH společnosti písemnou formou mimo zasedání
10:54Za růstem prodejů aut v EU stojí hybridy a elektromobily, Tesla se však propadá
9:13Rozbřesk: Maďarská MNB podrží úrokové sazby na vysokých 6,50 %
8:37EU a USA pokračují v obchodních jednáních, Thyssenkrupp se restrukturalizuje a futures jsou v zeleném  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board