Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Šílenství za 6 000 dolarů. Bitcoin láme i přes varování finančníků rekordy

Šílenství za 6 000 dolarů. Bitcoin láme i přes varování finančníků rekordy

23.10.2017 17:32
Autor: Pavel Daniel

Šílenství. Tak hodnotí vývoj ceny tzv. kryptoměny bitcoin analytici. Proč? Hodnota měny totiž přes víkend překonala hranici šest tisíc dolarů a prognózy hovoří o jeho dalším růstu. Jenže to s sebou nese obrovská rizika, protože podle burzovních statistik do něj lidé stále intenzivněji i přes vysoké ceny vkládají celý svůj majetek. Faktem ale je, že za rok 2017 zhodnotil bitcoin vklady investorů už o 500 procent. Na druhou stranu - po rekordním víkendu během pondělí spadl Bitcoin o 4,4 % na necelých 5 740 dolarů.

Bitcoin plní zpravodajské stránky. Množí se příběhy o tom, že lidé v naději na zhodnocení svých vkladů prodávají doslova celé jmění. Na internetu je k nalezení zpráva agentury AFP o tom, jak jedna rodina v Holandsku prodala svou firmu, dům, dvě auta, motorku a rodinný majetek a vše investovala do virtuální měny bitcoin. Otec, matka a jejich tři dcery nyní žijí v kempu a doufají, že se z nich jednoho dne stanou milionáři. Jaký bude vývoj kryptoměny? A co stojí za posledním vývojem hodnoty kryptoměny?

Hodnotu Bitcoinu může podle některých názorů zvedat obava investorů z dalšího zpřísňování dohledu nad virtuálními měnami ze strany finančních regulátorů. I to údajně nahrává zvýšení obchodních objemů s Bitcoinem, které se v pátek pohybovaly kolem dvou miliard dolarů. O to víc se ale připomíná, že ve svých začátcích se v únoru 2009 Bitcoin pohyboval na hodnotě doslova jen několik centů. Na začátku roku 2017 už to ale bylo skoro 1000 dolarů. Od té doby tato nikým neřízená virtuální měna, která svým držitelům zajišťuje anonymitu, s většími či menšími výkyvy, dále posiluje.

Vývoj hodnoty Bitcoinu v roce 2017 

Bitcoin
Zdroj: Google Finance 

Navzdory vnitřnímu štěpení a regulaci, kterou nedávno zavedla Čína a po které Bitcoin ztratil asi 40 procent hodnoty, se nyní této kryptoměně podařilo pokořit hranici 6000 dolarů. A ani u té nemusí zůstat, předpovídají někteří analytici. Zpravodajský server CNBC.com uvedl, že v jeho průzkumu odhaduje další růst hodnoty Bitcoinu téměř polovina respondentů. Dokládá to na konkrétních číslech. V další růst bitcoinu, který může údajně dosáhnout reálně 10 000 dolarů, věří čtyřicet devět procent z oslovených 23 118 lidí. Bývalý manažer hedgeového fondu Michael Novogratz už minulý týden odhadl, že k uvedené hodnotě by se mohl bitcoin dopracovat za šest až deset měsíců. Objevují se dokonce názory, že by virtuální měna mohla do roku 2020 překonat hodnotu 25 000 eur.

CNBC.com s odvoláním na data CryptoCompare uvedl, že většina stávajících ochodů s kryptoměnou se uskutečňuje v Japonsku, přičemž 59 procent transakcí bylo uskutečněno v japonském jenu. Obchody v amerických dolarech představovaly 25,5 procent všech obchodů. Investory před masivním vkládáním peněz do obchodů z kryptoměnou neodradily ani varovná slova Jamieho Dimona a Larryho Finka, generálních ředitelů JPMorgan Chase a BlackRock. Dimon minulý týden uvedl, že lidé, kteří si kupují kryptoměny, jsou jednoduše „hloupí" a Fink označil investice podobného zaměření za „praní špinavých peněz".

 
 
 
 
 
 
 

Čtěte více:

Doktor Zkáza: U dolaru evidentně nejsem optimista
14.09.2017 12:40
Americký dolar by mohl snadno oživit ze současných úrovní a stoupnout...
Bitcoin zrychlil propad. Hlavní čínská burza na konci září zastaví veškeré obchody
14.09.2017 14:44
Hlavní čínská bitcoinová burza BTCChina zastaví k 30. září veškeré obc...
Čína se masívně uzavírá bitcoinu a jeho cena propadá
15.09.2017 17:17
OkCoin a Huobi, dvě z největších čínských bitcoinových platforem, ruší...
Názor: Bitcoin je součástí systému a může se stát velkou hrozbou pro akcie
11.10.2017 15:21
Většina lidí vám ohledně bitcoinové bubliny asi řekne, že jde sice o z...
Bitcoin opět na rekordu: Stojí více než 5 000 dolarů
12.10.2017 12:35
Bitcoin pokořil další historický rekord. Cena největší kybernetické mě...
Perly týdne: Zamrzlý brexit, „fundamentálně“ levný bitcoin a pušky pro tátu
13.10.2017 16:42
Trhy, ekonomika, politika Zveřejněné minuty z posledního zasedání Fed...
Putin začal fandit bitcoinu a to jej může zničit
18.10.2017 18:40
Do bitcoinu jsem se zamiloval z ideologických důvodů. Obchází totiž ja...

Váš názor
  • ... bitcoin forever
    23.10.2017 23:53

    ... jednak, 1000$ dosáhl bitcoin již právě pŕed 4 roky. Jinak zásadně platí, že nikdo neví, jaká cena bitcoinu je správná. Třeba je správná cena 100.000$ za kus. A hodnotit jakoukoli cenu ćehokoli jako šílenství, lze až pohledem do zpětného zrcátka. Autoři takových vyjádření se snadno mohou dočkat pouze posměchu. Že bitcoin je mrtvý, to provází celou cestu btc jiź od jednoho dolaru. Jeho smrt a R.I.P. byla ohlášena v prestižním tisku již zhruba 200x. A pan Dimon dokonce prohlásil, že bitcoin je podvod. V čem se jedná o podvod, to již pochopitelně doložit nemohl.
    Bitcoin rulezzzzz
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
14:30USA - PPI, m/m