Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Reuters: Akcie Avastu se začnou prodávat za nižší cenu

    Reuters: Akcie Avastu se začnou prodávat za nižší cenu

    09.05.2018 14:55
    Autor: ČTK

    Akcie původně české antivirové společnosti Avast se v Londýně začnou prodávat za 250 pencí za kus, což je na spodní hranici dříve stanoveného pásma 250 až 270 pencí. Agentuře Reuters to dnes sdělil zdroj obeznámený s podrobnostmi chystaného úpisu. Záměrem Avastu je v rámci primární veřejné nabídky (IPO) čtvrtiny akcií získat 200 milionů dolarů (4,3 miliardy Kč). Půjde o jednu z největších primárních nabídek technologické firmy na londýnské burze vůbec. Vstup na burzu se očekává ve čtvrtek.

    Avast by při uvedené ceně dosáhl po vstupu na burzu tržní kapitalizace 2,5 miliardy liber (přes 73 miliard Kč). Firma plánovala primární nabídku už v roce 2012 ve Spojených státech, kvůli podmínkám na trhu však od plánu ustoupila.

    Firmu ze 46 procent vlastní její zakladatelé Eduard Kučera a Pavel Baudiš. Dalších 29 procent drží investiční společnost CVC Capital Partners a zbylých sedm procent je v rukou fondu Summit Partners.

    Bezpečnostní produkty Avastu loni v prosinci využívalo asi 435 milionů zákazníků, z toho 290 milionů na osobních počítačích a zbytek na mobilních zařízeních. Téměř polovina uživatelů žije v Evropě, na Blízkém východě a v Africe, třetina pak v Americe.

    Avast loni zvýšil konsolidované výnosy o 91 procent na 653 milionů dolarů. Proti zisku 25 milionů USD v roce 2016 se ale firma loni propadla do ztráty 34 milionů dolarů. Provozní zisk vzrostl čtyřnásobně a dosáhl 124 milionů USD.

    Vstup firmy na londýnskou burzu bude z hlediska tržní kapitalizace největší od července. Tehdy se v Británii začaly obchodovat akcie ruského producenta zlata Polyus. Trh je tehdy ocenil na 6,3 miliardy liber.


    Čtěte více:

    Vodafone kupuje největší českou kabelovou společnost UPC
    09.05.2018 10:36
    Britská telekomunikační společnost Vodafone Group se dohodla na převze...
    Akcionář Kofoly chce prodat svůj 21% podíl
    09.05.2018 10:02
    Společnost CED Group, minoritní akcionář společnosti Kofola ČeskoSlove...
    Růst ropy komoditním měnám nepomáhá, dolar trumfuje vyššími výnosy
    09.05.2018 10:55
    V centru pozornosti finančních trhů je ropa, u které se řeší, jak moc...
    Walmart se dohodl na převzetí indického Flipkartu
    09.05.2018 13:22
    Americký maloobchodní řetězec Walmart se dohodl na převzetí indického ...
    PX klesá při nadprůměrných objemech, DAX s minimální volatilitou a USA indikují další růstovou seanci.
    09.05.2018 14:44
    Pražská burza v průběhu dne prohlubuje ztráty a index PX klesá už o 0...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa