Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Fed jednal o dopadu dalšího růstu úrokových sazeb. Příští rok může brzdit růst americké ekonomiky, konstatuje

Fed jednal o dopadu dalšího růstu úrokových sazeb. Příští rok může brzdit růst americké ekonomiky, konstatuje

06.07.2018 8:11
Autor: Redakce, Patria.cz

Měnový výbor americké centrální banky (Fed) jednal na svém červnovém zasedání o dopadu dalšího růstu úrokových sazeb. Očekává přitom, že do příštího roku by mohly být úroky na úrovni, která může začít zpomalovat růst ekonomiky. Vyplývá to ze zveřejněného zápisu ze zasedání, které se uskutečnilo 12. a 13. června a na kterém Fed podruhé v letošním roce zvýšil úroky.

Fed sice zatím neočekává recesi, vyjádřil však obavy z napětí v oblasti globálního obchodu, které by mohlo mít negativní dopad na ekonomiku. Ta ale v současnosti podle většiny ukazatelů vypadá silná a vyvíjí se podle očekávání Fedu.

Ze zápisu vyplývá, že centrální banka je překvapena silou americké ekonomiky a bude pokračovat v plánovaném zvyšování úrokových sazeb. Soustředí se však i na to, co by případně mohlo ekonomiku stáhnout ze současného růstového kurzu.

Fed také jednal o řadě globálních faktorů, které by potenciálně mohly mít dopad na ekonomiku a její výhled. Patří mezi ně i politický a ekonomický vývoj v Evropě a některých rozvíjejících se ekonomikách. Většina členů měnového výboru však upozornila, že nejistota a rizika spojená s obchodní politikou jsou výraznější, a proto se obávají, že by nakonec mohly mít negativní dopad na ekonomiku.

 
 

Čtěte více:

Fed ekonomice věří a tak letos hodlá zrychlit zvyšování úroků
13.06.2018 21:54
Fed si jednoduše nemohl dovolit ignorovat zahřívající se americkou eko...
Fed přitlačil na jestřábí strunu, ale eurodolar ho ignoruje a hledí do Rigy
14.06.2018 10:47
Zasedání amerického Fedu v souladu s očekáváními přineslo posun jestřá...
Týdenní výhled: OPEC a spor USA s Čínou zahýbou s cenami ropy, důležité výsledky ohlásí FedEx a Micron
18.06.2018 11:04
Tento týden mohou s trhy hýbat především dvě témata, která se navíc za...
Od ECB se čekalo víc, od Fedu míň. Pohoda pro dolar
18.06.2018 17:02
V minulém týdnu zasedaly obě nejvýznamnější světové banky – v USA Fed ...
Fed: Přední americké banky by dokázaly přestát silnou recesi
22.06.2018 12:09
Všech 35 největších amerických bankovních společností úspěšně prošlo p...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent
9:58BMW překonává slabší trh v Číně rekordními objednávkámi v Evropě  
9:31Rozbřesk: Polská inflace roste, ale sázet na zvyšování sazeb v Polsku je předčasné
8:53Geopolitické uklidnění, AMD výrazně překonalo odhady a Novo vytáhl Wegovy  
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y