Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Banka Wells Fargo propustí do tří let až desetinu zaměstnanců

Banka Wells Fargo propustí do tří let až desetinu zaměstnanců

21.09.2018 8:29
Autor: ČTK

Americká banka Wells Fargo & Co sníží do tří let počet zaměstnanců o pět až deset procent. Rozhodnutí je součástí plánu, který má posílit ziskovost. Čtvrtá největší banka v USA podle majetku měla na konci června zhruba 264.500 zaměstnanců.

Cílem banky je snížit do roku 2020 náklady o čtyři miliardy USD (86,7 miliardy Kč), což jí má pomoci obnovit růst zisku. Podle analytiků není propouštění žádným překvapením, protože náklady na zaměstnance jsou největší nákladovou položkou.

Kromě snížení počtu zaměstnanců, které se má uskutečnit propouštěním i přirozeným úbytkem, banka také kvůli snížení nákladů a zlepšení výkonnosti zruší do roku 2020 zhruba 800 svých poboček a prodá vedlejší aktivity.

Banka neupřesnila, která oddělení nebo regiony budou nejvíce zasažené snížením počtu pracovníků. Pouze uvedla, že rušení pozic bude odrážet měnící se priority zákazníků, kteří stále častěji provádějí bankovní úkony pomocí samoobslužných technologií.

Banku zasáhlo několik skandálů. V roce 2015 přiznala, že její zaměstnanci otevřeli miliony falešných účtů, aby splnili nereálné prodejní cíle. Od té doby se objevila řada dalších skandálů, včetně prodeje pojištění aut lidem, kteří ho nepotřebovali a prodeje drahých produktů v divizi správy majetku pro bohaté klientům, kteří je rovněž nepotřebovali. Banka již za špatné chování dostala od úřadů v USA pokuty více než 1,2 miliardy USD, napsaly agentury AP a Reuters.


Čtěte více:

Před 35 lety uvedla Motorola na trh první mobilní telefon
21.09.2018 6:13
První komerčně dostupný mobilní telefon uvedla na trh americká společn...
Křetínský a Tkáč kupují další podíl v německém obchodníkovi Metro
20.09.2018 16:44
Čeští podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč kupují další podíl v ...
Strach z obchodu klesá a euro z toho těží. Koruna však oslabuje dál
20.09.2018 16:45
Žádné zprávy - dobré zprávy. Na finančních trzích dnes jasně převládla...
Pražská burza zakončila v plusu, tahounem dne Kofola
20.09.2018 17:01
Pražská burza po úvodním zakolísání nakonec přece jenom pokořila hrani...
Obavy z eskalace v obchodní válce USA - Čína jsou momentálně pryč
20.09.2018 22:04
Hlavní americké trhy dnes zavřely v zisku. Index Dow Jones dnes dokáz...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.03.2026
17:15Mýtus nabídkové inflace?
15:36Man Group uvažuje o recesi vyvolané cenami ropy, podle Tradition Dubai trhy pracují se scénářem stagflace
13:29Goldman Sachs: Největší ropný šok v historii dopadá nejvíce na naftu a letecké palivo
13:18Studie: Umělá inteligence změní trh práce, nejvíc ohrozí administrativu
12:44Šéfka Commerzbank chce zvýšit zisk a ukázat, že nabídku od UniCredit nepotřebuje
11:55Důvěra v německou ekonomiku se prudce propadla, rostoucí ceny komodit tlačí na energeticky náročné obory
11:36Evropské akcie se vydávají vzhůru, DAX ale brzdí špatná data  
10:20Objednávky za bilion dolarů a mnohem víc. Co všechno Huang na každoroční konferenci Nvidie odhalil?
9:08Německo zatím z fondu na investice látá především díry v rozpočtu, tvrdí výzkumníci z Ifo
8:54Rozbřesk: Porostou v eurozóně sazby? S ropou posiluje dolar
8:48Šéf Nvidie čeká do 2027 objednávky za bilion dolarů, Trump věří, že získá Kubu. Evropska zahájí poklesem  
6:09Wall Street stále věří americkým akciím. S&P 500 má podle ní prostor k dalšímu růstu  
16.03.2026
16:43PODCAST Týdenní výhled: Ropa dál roste, napětí neustupuje a do toho zasedají centrální banky  
15:57Historická zkušenost, na kterou nyní trhy moc nevěří
14:30Ropa nad sto dolary přepisuje evropský energetický sektor. Neste a Equinor táhnou, služby padají  
14:14Jak se Polsko z komunistické trosky stalo jednou z 20 největších ekonomik
13:39ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:10Nebius získal velkého zákazníka. Meta si za 27 miliard dolarů kupuje přístup k jeho AI infrastruktuře
12:30Ropa snížila tlak na akcie i dluhopisy, volatilita se snižuje  
11:03Ropa dál zdražuje, Trump vyzývá ostatní země k ochraně Hormuzského průlivu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:30USA - PPI, y/y
15:00USA - Průmyslové objednávky, m/m
19:00USA - Jednání Fedu, základní sazba