Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Worldline a Ingenico vytvoří největší platební firmu v Evropě

Worldline a Ingenico vytvoří největší platební firmu v Evropě

03.02.2020 9:24
Autor: ČTK

Platební společnost Worldline se dohodla na převzetí francouzského konkurenta Ingenico. Spojením vznikne čtvrtá největší platební společnost na světě a největší v Evropě, informovala dnes agentura Reuters. Dohoda ohodnocuje firmu Ingenico na 7,8 miliardy eur (196,7 miliardy Kč). Akcie Ingenico přidávaly v úvodu dnešního obchodování 9,9 %.

Akcionáři Ingenico podle dohody obdrží za sedm svých akcií 11 akcií Worldline a 160,5 eura v hotovosti. Po dokončení převzetí budou akcionáři Worldline vlastnit 65 procent spojené společnosti, zatímco akcionáři Ingenico 35 procent.

Dohoda je nejnovějším příkladem konsolidace v platebním sektoru, kde čím dál častější používání chytrých mobilních telefonů k internetovým platbám vede k nárůstu konkurence. Fúze a akvizice tak firmám umožňují snižovat náklady.

Podle výzkumu konzultační společnosti McKinsey by příjmy z globálních plateb měly do roku 2023 dosáhnout tří bilionů USD (68,3 bilionu Kč) ročně. Stále více lidí totiž využívá digitální platby k nákupům na internetu i v kamenných obchodech.

Ve Worldline vlastní většinový podíl technologická společnost Atos. Ta v prohlášení uvedla, že převzetí firmy Ingenico vítá a dodala, že bude dál pokračovat ve snižování svého podílu ve Worldline.

Společnost Ingenico byla dlouho považována za cíl převzetí. K zájemcům o převzetí se podle zdrojů Reuters řadila francouzská firma Edenred či banka Natixis.

Loni společnost Fidelity National Information Services (FIS) oznámila, že za zhruba 35 miliard USD kupuje firmu Worldpay, zatímco společnost Fiserv koupila za 22 miliard USD firmu First Data.

 

Čtěte více:

Víkendář: Jak efektivně „pomáhat a chránit“
02.02.2020 9:36
Známkou skutečně efektivně fungující policie je absence zločinu a chao...
Čína kvůli koronaviru dodá ekonomice injekci
03.02.2020 8:32
Čínská centrální banka napumpuje do ekonomiky 1,2 bilionu jüanů (3,9 b...
Čínské burzy otevřely v rudém, Evropa je ráno ale následovat nemusí
03.02.2020 8:53
Burzy v Číně se otevřely po dlouhé přestávce kvůli volnu o lunárním no...
Rozbřesk: Čínské akcie otevřely nejhůře za posledních 13 let
03.02.2020 9:12
Náladu v tomto týdnu bude dál určovat především strach z koronaviru. S...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.02.2026
22:46Alphabet překonal odhady. Letos plánuje utratit mnohem více, než investoři čekali
22:01Technologické tituly znovu oslabily  
17:10Jeden opomíjený nový normál
15:14Jakub Blaha: Uber zažil solidní otočku. Silná čísla ze závěru roku nakonec přebila slabší výhled  
14:05Eli Lilly v ostrém kontrastu s Novo Nordiskem. Tržby mohou letos stoupnout až o 27 procent
13:32AMD roste, náklady také. Klíčový bude úspěch MI4XX  
12:44Patria čeká u Komerční banky mírně slabší kvartál, pozornost se přesune na dividendovou politiku  
12:14Neklidné techy. Anthropic zvedl nervozitu před dalšími důležitými výsledky  
11:36Míra inflace v eurozóně v lednu klesla o 0,3 bodu na 1,7 procenta
11:11Nový AI nástroj Anthropicu způsobil výprodej v softwaru za 285 miliard dolarů  
9:38Těžká rána pro investory Novo Nordisku: společnost očekává hluboký propad tržeb
9:02Čtvrtletní zisk UBS vzrostl o více než polovinu
8:50AI spustila výprodej, Walmart poprvé nad bilionem dolarů a německý autoprůmysl mírně zlepšil náladu  
8:40Rozbřesk: NBP srazí sazby na dostřel ČNB, a to navzdory viditelně vyššímu růstu
03.02.2026
22:38Ani silné výsledky AMD nestačily. Akcie se svezly s trhem a míří dolů
22:02Červená lavina na Wall Street: technologie krvácí, Palantir uniká výprodeji  
17:18Bude „likvidita“ podporovat akciový trh?
15:27Silný zisk, slabší poptávka, velké slevy: PepsiCo mění strategii
15:17Růst zpomaluje a výhled na rok 2026 působí mdle. Paypal vyřazujeme z investičních tipů  
14:09FX Strategie: Koruna čeká na inflaci a ČNB, eurodolar na ECB a volby v Japonsku  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách