Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Per rollam valná hromada O2 schválila klíčové body včetně odměny akcionářům

    Per rollam valná hromada O2 schválila klíčové body včetně odměny akcionářům

    18.06.2020 17:58, aktualizováno: 18.6. 18:04
    Autor: Josef Němeček, Patria Finance

    Aktualizováno

    Valná hromada per rollam akcionářů tuzemského telekomunikačního lídra O2 v rámci dnešních oficiálních výsledků potvrdila potřebný počet souhlasných stanovisek akcionářů tak, aby prvních 8 navržených bodů včetně rozdělení emisního ážia jako dodatku k dividendě (celkem tedy 17 plus 4 na akcii) bylo oficiálně odsouhlaseno. Již 19. května přitom bylo dosaženo potřebné podpory i pro zbývající body hlasování. Kvůli mimořádným koronavirovým opatřením se letos valná hromada O2 neuskutečňuje prezenčně, ale v takzvané formě per rollam. Podrobnosti zde, průběh hlasování byl denně aktualizován na adrese: https://www.per-rollam.cz/o2/.

    O2 dnes potvrdila, že per rollam valná hromada přijala usnesení ke všem bodům prvního kola hlasování: Schválení řádné účetní závěrky společnosti za rok 2019, schválení konsolidované účetní závěrky společnosti za rok 2019, rozhodnutí o rozdělení zisku společnosti za rok 2019, rozhodnutí o rozdělení emisního ážia společnosti, určení auditora k provedení povinného auditu společnosti pro rok 2020, opatření související s optimalizací kapitálové struktury: rozhodnutí o nabytí vlastních akcií společnosti, schválení politiky odměňování členů představenstva a dozorčí rady společnosti a volba člena výboru pro audit. Přehled přijatých usnesení a výsledky hlasování k jednotlivým bodům naleznete na internetových stránkách společnosti

    Jak jsme na Patria.cz informovali, již z průběhu hlasování per rollam ke dni 18. května 2020 k času 17:00:01 vyplývala dostatečná podpora hlasujících akcionářů taková, aby bylo možno všech 8 bodů považovat za schválené. Dostatečná podpora byla vyslovena k témuž datu také pro zbývající body.

    Představenstvo O2 již 30. 3. 2020 rozhodlo pro případ nemožnosti konat valnou hromadu dne 16. 4. 2020 o výplatě záloh na zisk společnosti za rok 2019 ve výši 17 před zdaněním na každou akcii v nominální hodnotě 10 a ve výši 170 před zdaněním na akcii v nominální hodnotě 100 se splatností záloh dne 6. 5. 2020, s termínem ukončením výplaty záloh dne 6. 5. 2023 a rozhodným dnem pro výplatu Záloh dne 6. 4. 2020. V rámci per rollam valné hromady bude po zveřejnění finálních výsledků platné také rozdělení emisního ážia ve výši 4 , respektive 40 na akcii, analogicky výplatě zálohy na dividendu. Rozhodným dnem byl 23. 5. 2020 - exdate titulu na pražské burze tedy vycházel na 21. 5. 2020. Částka určená k výplatě bude splatná dne 22. 6. 2020.

    Valná hromada O2 per rollam - opakujeme podrobnosti:

    O čem se rozhoduje?
    Program rozhodování je prakticky stejný jako měl být na valné hromadě 16. 4. 2020, která se nekonala.
    Hlasuje se o návrzích, které předložilo valné hromadě představenstvo.  

    Kdy hlasování probíhá?
    Hlasování bylo spuštěno 11. 5. 2020 a je rozděleno do dvou okruhů. První okruh týkající se bodů 1-8 probíhá od 11. 5. do 17.6. 2020 do 17:00 hod. Druhý okruh týkající se bodů 9-10 probíhá od 11. 5. 2020 do 2. 7. 2020 do 17:00 hod (viz též kapitola III pravidel pro hlasování). 

    Jaká jsou pravidla pro hlasování?
    Základní pravidla hlasování jsou shrnuta v průvodním dopise. Podrobná pravidla jsou součástí oznámení představenstva uveřejněného dne 29. 4. 2020 a pravidel pro hlasování, která byla akcionářům rozeslána 11. 5. 2020.

    Jaké dokumenty potřebují akcionáři pro hlasování?

     

     
     
     
     
     
     
     
     

    Čtěte více:

    Výsledky O2 porazily naše očekávání na 1Q20 (komentář analytika)
    15.05.2020 10:57
    O2CR oznámila své výsledky za 1Q20 a překonala konsenzus i naše odhady...
    Akcionáři O2 již schválili per rollam všechny body valné hromady, oficiální výsledky 18. června
    19.05.2020 14:37
    Valná hromada akcionářů tuzemského telekomunikačního lídra O2 ke včere...
    O2 se dohodla s bankami na půjčce až přes 9 miliard korun. Půjdou na splacení dosavadních 7 miliard korun úvěrů i rozvoj
    20.05.2020 17:05
    Telekomunikační společnost O2 Czech Republic uzavřela s několika banka...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    07.08.2026
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  
    14:37Bankovní rada ČNB podle očekávání drží základní úrokovou sazbu na 3,75 procentech
    13:32Nintendo navýšilo zisk o 150 procent. Switch 2 a Mario pomohly navzdory dražším čipům
    13:19Goldman Sachs vidí v Evropě přehlížené příležitosti. U dvou akcií očekává více než 100% růst
    11:59Rychlejší růst, vyšší marže a lepší výhled. Lilly překonává Novo Nordisk
    11:40Meziroční růst stavební výroby v ČR v červnu zpomalil na dvě procenta
    11:37Zahraniční obchod ČR v červnu skončil přebytkem 15,5 mld. Kč, meziročně nižším

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
    14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
    14:30USA - Změna počtu prac. míst