Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street končí týden beze změny

Wall Street končí týden beze změny

14.08.2020 22:03
Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

Zámořské akciové trhy před koncem týdne spíše přešlapovaly na místě, přičemž v závěru se seance se dostaly těsně pod včerejší závěrečné hodnoty. Největším tahounem dnešního dne byla s růstem bezmála o půl procenta energetika a v závěsu průmysl (+0,4 %). Naopak klesaly shodně o 4 desetiny zdravotnictví a informační technologie. Nejkratší sirku tahaly utility (-1 %).
Z pohledu makroekonomických dat máme za sebou hodně aktivní pátek. Reportovány byly maloobchodní tržby, které v červenci sice rostly o 1,2 %, čekalo se ale +2 %. Průmyslová produkce v předešlém měsíci rostla v souladu s očekáváním o 3 procentní body. Červnové číslo bylo revidováno z 5,4 na 5,7 %. Spotřebitelská důvěra měřena Michiganskou univerzitou si v srpnu mírně polepšila z 72,5 na 72,8 bodů (oček. 72,0 b.).

Index Dow Jones Industrial Average dosáhl svého denního vrcholu okolo 20. hodiny (27.977 b.), následně začal ztrácet pevnou půdu pod nohama. DJ se i tak zvládl dostat o minimální přírůstek do pozitivních hodnot, víkend přečká na 27.931 bodech. S&P 500 k únorovému rekordu nadále přistupuje s respektem. SPX končí s mírnou ztrátou (-0,05 %) na 3.372 bodech. Technologie byly bez náboje. Nasdaq Composite ztratil dvě desetiny procenta na 11.019 bodů.

Měnový pár eurodolar strávil celou seanci na dohled od denního pivotu (PP 1,1820). Denní extrémy limitovala první podpora (S1 1,1776) a první rezistence (R1 1,1858). Ropa WTI těžce zápasila, aby uhájil cenovku 42 USD za barel. To se mu nakonec těsně povedlo. Trojská unce zlata po poklesu pod 2.000 USD těžko sbírá síly na návrat zpět. Cena komodity dnes poklesla o 0,6 procenta na 1.942 USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data