Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Investoři přestávají podle stratégů nakupovat ve výprodejích, slyší jen na velká jména

Investoři přestávají podle stratégů nakupovat ve výprodejích, slyší jen na velká jména

23.09.2021 15:20
Autor: Redakce, Patria.cz

Toky na indexu S&P 500 signalizují, že strategie nakupování amerických akcií při poklesu začíná podle stratégů JPMorgan Chase vyprchávat. Odliv 11 miliard dolarů z akciových ETF 20. září byl letos největším odlivem v den poklesu, pokud nepočítáme opce a futures. To je „dost znepokojivé“ a jde odklon od nákupů při výprodejích, které popostrkávaly akcie několik měsíců nahoru, napsali stratégové z JPMorgan pod vedením Nikolaose Panigirtzogloua.

Mantra drobných investorů „nakupovat při výprodejích“ pomohla k téměř zdvojnásobení amerických akcií oproti pandemickým minimům z března loňského roku. Díky tomu se index S&P 500 odrazil od svého 50denního klouzavého průměru. Nyní se však nachází pod touto hranicí. Investoři se obávají utažených stimulů, vysoké inflace a dluhové krize v čínském sektoru nemovitostí.

"V nadcházejících dnech je důležité pozorovat tyto toky kvůli signálům, zda bude tato změna v chování trvalejší," uvedli s tím, že příliv následujícího dne, 21. září, ve výši 2 miliard USD byl "spíše utlumený". Panigirtzogloův tým je zatím v režimu „počkáme a uvidíme“. Pro posouzení toho, zda investoři stále ještě nakupují při výprodejích, potřebují v nadcházejících dnech vidět výraznější příliv do akciových ETF.

1

Investoři se při nákupech v tomto týdnu zaměřovali na velká jména. Apple, Microsoft a Facebook patří mezi 10 nejvíce nakupovaných akcií. Akcie Facebooku přitom klesly ve středu o 4 % poté, co varoval, že nová omezení pro shromažďování dat od Applu zasáhnou ve třetím čtvrtletí  jeho prodeje digitální reklamy.

Data Fidelity ukázala, že se její klienti ve středu skutečně zaměřili na těžké váhy, jako jsou Apple a Facebook, přičemž jedny z nejaktivnějších nákupů zaznamenaly také meme akcie, včetně AMC Entertainment Holdings a IronNet. Zákazníci Fidelity nakupovali rovněž společnosti po poklesech jako Alibabu a Tencent, a to navzdory obavám ohledně dopadu China Evergrande Group na trh.

Komentátoři se ve výhledu na americké akcie rozcházejí. Peter Oppenheimer z Goldman Sachs uvedl, že investoři by měli využít 10% pokles k nastoupení do akcií, zatímco stratég BTIG LLC Julian Emanuel se domnívá, že poslední pokles pravděpodobně přeroste ve velký test odhodlání drobných investorů.

Zdroj: Bloomberg

 
 

Čtěte více:

Hlas z Morgan Stanley: Začínají trhy věštit obrat směrem nahoru?
21.09.2021 6:07
Na počátku roku se výnosy desetiletých amerických vládních dluhopisů p...
Krach čínského obra se může přelít do celého světa
20.09.2021 22:02
Nervozita z Číny spojená s možným bankrotem místního developera China ...
Rychlý obrat do zeleného teritoria na Nasdaq, DRS/A +3,75 %
21.09.2021 22:07
Dnešní obchodní seance v zámoří byla částečným opakem té včerejší, kdy...
Data z trhu práce za září rozhodnou o zahájení útlumu měnové expanze Fedu
22.09.2021 22:00
Zářijový report o americké zaměstnanosti patrně rozhodne o tom zdali F...

Váš názor
  • Výpredaj?Kde?
    23.09.2021 16:33

    Stratégovia zabudli,že každý nemá doma tlačiareň na peniaze.A na druhej strane,americké akcie a ich ceny mi pripomínajú niektoré obchody s vyšponovanými cenami a potom veľkorysé 10 % zľavy.Antimonopolný úrad v USA má pred sebou ešte kus roboty a potom možno príde zreálnenie cien napr.Google.
    Tecumseh
Aktuální komentáře
04.02.2026
22:46Alphabet překonal odhady. Letos plánuje utratit mnohem více, než investoři čekali
22:01Technologické tituly znovu oslabily  
17:10Jeden opomíjený nový normál
15:14Jakub Blaha: Uber zažil solidní otočku. Silná čísla ze závěru roku nakonec přebila slabší výhled  
14:05Eli Lilly v ostrém kontrastu s Novo Nordiskem. Tržby mohou letos stoupnout až o 27 procent
13:32AMD roste, náklady také. Klíčový bude úspěch MI4XX  
12:44Patria čeká u Komerční banky mírně slabší kvartál, pozornost se přesune na dividendovou politiku  
12:14Neklidné techy. Anthropic zvedl nervozitu před dalšími důležitými výsledky  
11:36Míra inflace v eurozóně v lednu klesla o 0,3 bodu na 1,7 procenta
11:11Nový AI nástroj Anthropicu způsobil výprodej v softwaru za 285 miliard dolarů  
9:38Těžká rána pro investory Novo Nordisku: společnost očekává hluboký propad tržeb
9:02Čtvrtletní zisk UBS vzrostl o více než polovinu
8:50AI spustila výprodej, Walmart poprvé nad bilionem dolarů a německý autoprůmysl mírně zlepšil náladu  
8:40Rozbřesk: NBP srazí sazby na dostřel ČNB, a to navzdory viditelně vyššímu růstu
03.02.2026
22:38Ani silné výsledky AMD nestačily. Akcie se svezly s trhem a míří dolů
22:02Červená lavina na Wall Street: technologie krvácí, Palantir uniká výprodeji  
17:18Bude „likvidita“ podporovat akciový trh?
15:27Silný zisk, slabší poptávka, velké slevy: PepsiCo mění strategii
15:17Růst zpomaluje a výhled na rok 2026 působí mdle. Paypal vyřazujeme z investičních tipů  
14:09FX Strategie: Koruna čeká na inflaci a ČNB, eurodolar na ECB a volby v Japonsku  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.