Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Putin zmínil

Putin zmínil "pokrok v jednáních" s Ukrajinou a trhy míří výše. Sankce prý Rusku pomohou

11.03.2022 14:08
Autor: Redakce, Patria.cz

Ruská ekonomika překoná sankce, které na ni v posledních týdnech uvalily převážně západní státy, a tyto postihy jí v konečném důsledku prospějí a posílí ekonomickou a technologickou suverenitu Ruska. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin při setkání s běloruským lídrem Alexandrem Lukašenkem. Zmínil rovněž "určitý pozitivní posun" při jednáních mezi ruskými a ukrajinskými vyjednavači, neuvedl však žádné bližší detaily. Rusové s Ukrajinci podle něj nyní jednají téměř každý den.

Trhy se v logice jakéhokoli náznaku o posunu pozic mezi Ruskem a Ukrajinou klidnějším směrem vydávají na vyšší úrovně. Futures pro americké akcie vidíme posilovat od 1,0 % u indexu DJIA přes 1,1 % u S&P 500 po 1,4 % u indexu Nasdaq . V Evropě německý akciový index DAX , rakouský ATX a polský WIG posilují podobně v blízkosti 3,5 %. Tahounem domácího akciového trhu jsou se ziskem více než 2,5 % akcie CZG a Erste, s necelými 2 procenty KB.

"Jsou tu samozřejmě problémy spojené s dnešními událostmi," řekl Putin s odkazem na bezprecedentně tvrdé sankce uvalené na Rusko v souvislosti s útokem na Ukrajinu. "Ale jak už jsme řekli dříve, snahy o omezení našeho rozvoje, o jeho zkrocení, tu byly vždycky a jsou tu i teď," dodal. "Jsem si jistý, že tyto těžkosti překonáme," pokračoval.

Postihy jsou pro ruskou ekonomiku příležitostí, což podle ruského prezidenta dokládá příklad Sovětského svazu. "Sovětský svaz existoval celou dobu v podmínkách sankcí a rozvinul se a dosáhl ohromných úspěchů," řekl Putin.

Prezident rovněž hovořil o jednáních mezi Moskvou a Kyjevem. Čtvrteční rozhovory ministrů zahraničí obou zemí v Turecku nepřinesly podle vyjádření obou stran žádné hmatatelné výsledky, Putin dnes však bez bližšího komentáře naznačil, že se jednání z pohledu Moskvy vyvíjí dobře. "Od vyjednavačů na naší straně slyším, že jsou tu určité pozitivní posuny," řekl. Dodal přitom, že věc detailně rozebere při jednání s Lukašenkem.

 

Čtěte více:

VÁLKA NA UKRAJINĚ - SLEDUJEME ONLINE
23.05.2022 14:00
Ruská armáda 24. února ráno zahájila rozsáhlý letecký, námořní i pozem...
Jak trh reaguje na geopolitické krize a válečné konflikty?
11.03.2022 11:45
Rozhodování a vůbec přemýšlení nad investicemi během geopolitických kr...
Evropské akciové trhy míří k nejlepšímu týdnu od června 2020; francouzská vláda zvažuje znárodnění EDF
11.03.2022 12:59
Evropské akciové trhy se v závěru volatilního týdne stabilizují, když ...

Váš názor
  • Sankce Rusku pomohou
    11.03.2022 14:44

    Sankce Rusku pomohou, ale jen trošku, ale už dnes je Rusko nejvyspělejší, nejkrásnější, nejbohatší a nejsvobodnější zemí v této Sluneční soustavě, takže prakticky není co zlepšit. Snad možná, že mohlo ještě o pár lidí víc mít splachovací záchody?
    Pracovitý Prosecký
    • Re: Sankce Rusku pomohou
      11.03.2022 15:02

      ... pokud to Rusko ekonomicky ustojí, tak jen celému světu dokáže, že je ekonomicky nejsilnější zemí, neboť ostatní země by při uvalení takovýchto sankcí už zkrachovaly. (https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zapadni-sankce-v-konecnem-dusledku-ruske-ekonomice-prospeji-rekl-putin/2175887)
      Kočičák
      •  
        11.03.2022 17:26

        Otázka je, kam Rusku ty sankce pomohou... Na cestu směrem k severní Koreji?
        ABe
        •  
          11.03.2022 17:40

          ... no každopádně tam lidé nebudou platit přes 50 Kč/l benzínu a v zimně se zahřejí levným plynem
          Kočičák
          •  
            11.03.2022 17:41

            opr.: v zimě
            Kočičák
            •  
              13.03.2022 17:01

              To bol dobrý vtip . Mám ešte jeden. Osoby nejdem konkretizovať, ale Po otázke reportéra .. či plánujete zaútočiť na E.uniu. bola otázka jasne zodpovedná. Nie na EU neplánujeme zaútočiť. To viete neplánovali sme zaútočiť ani na Ukrajinu.
              XXL
              •  
                13.03.2022 17:03

                Ale tento vtip nebol taký dobrý , ako ten pred..
                XXL
  •  
    11.03.2022 14:19

    Nechci být škarohlíd, ale Putin není Musk, tak bych bral ty jeho influenční tweety s rezervou. 20. února taky tvrdil, že se jeho armáda začne stahovat od hranic. Což byla nakonec pravda, jen... se stahovala do vnitrozemí Ukrajiny. Uvidíme v pondělí.
    Berounskej
Aktuální komentáře
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent
9:58BMW překonává slabší trh v Číně rekordními objednávkámi v Evropě  
9:31Rozbřesk: Polská inflace roste, ale sázet na zvyšování sazeb v Polsku je předčasné
8:53Geopolitické uklidnění, AMD výrazně překonalo odhady a Novo vytáhl Wegovy  
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y