Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Akcie zamíří níže, Powell promluvil směrem zvyšování sazeb. Ve 12:00 končí úpis akcií Pilulka

Akcie zamíří níže, Powell promluvil směrem zvyšování sazeb. Ve 12:00 končí úpis akcií Pilulka

22.06.2023 8:55
Autor: Redakce, Patria.cz

Americké akcie včera oslabily a stejným směrem vyznívá výhled pro dnešní obchodování v Evropě. Šéf americké centrální banky Jerome Powell před sněmovním výborem pro finanční služby naznačil další zvyšování úrokových sazeb.

Futures v tuto chvíli: EuroStoxx50 -0,7 %, FTSE100 -1,0 %, CAC -0,8 %, DAX -0,7 %. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil včera 0,3 procenta a uzavřel obchodování na 33.951,52 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,52 procenta na 4365,69 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 1,21 procenta na 13.502,20 bodu. Všechny tři hlavní americké akciové indexy si připsaly třetí denní pokles v řadě.

Powell před sněmovním výborem zopakoval, že centrální banka je i nadále "pevně odhodlána snížit inflaci zpět na dvouprocentní cíl". Pokud bude americká ekonomika pokračovat v současném trendu, je podle něj pravděpodobné další zvýšení úrokových sazeb. Na devizových trzích po Powellově vystoupení oslabil dolar.

Vláda schválila předběžný návrh státního rozpočtu na rok 2024, počítá se schodkem 235 miliard korun. Příjmy by měly být 1,899 bilionu korun a výdaje 2,134 bilionu korun. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Premiér Petr Fiala (ODS) doplnil, že dnes dohodnutá výše schodku není konečná, bude se pohybovat mezi dnes schválenými 235 miliardami korun a 270 miliardami korun, které vláda minulý týden stanovila jako strop pro výši deficitu.

Ve 12:00 končí sekundární úpis akcií Pilulka (SPO) na trhu START pražské burzy. Pohled do knihy objednávek: 38.620 ks kumulovaně na dolní ceně 450 Kč/akcie a tedy 17.379.000 , v prvním neveřejném kole bylo upsáno 110.268 ks z řad dosavadních akcionářů na 450 Kč/akcie a tedy 49.620.600 .

 

Čtěte více:

Je na čase zajistit své sázky na růst amerických akcií, myslí si stratégové Goldmanů
22.06.2023 6:56
Investoři by měli zvážit zajištění rally na indexu S&P 500 proti rizik...
ČNB znovu sazby nezvedla, rizikem do budoucna je podle Michla fiskální politika
21.06.2023 16:32
Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes podle očekávání znovu pon...
Podle příjmů je americká ekonomika letos v recesi
21.06.2023 18:50
Jak to tak bývá, ohledně dalšího vývoje monetární politiky v USA se op...
Jan Bureš: ČNB poslala trhům lehce jestřábí vzkaz
21.06.2023 17:20
Centrální banka na svém dnešním zasedání podle očekávání sazby nezměn...
Powell nepřekvapil, ale ani nepomohl. Akcie i dluhopisy ztrácejí
21.06.2023 17:49
Wall Street se po dnešním startu rozjela směrem dolů a táhne s sebou t...
Wall Street pod tíhou Powellova projevu ztrácela. Tesla -5,46 %
21.06.2023 22:03
Středeční seance přinesla první výraznější pokles od zasedání FOMC Fed...
Vláda schválila návrh rozpočtu 2024: Schodek 235 miliard korun, promluví ještě prognóza v srpnu
22.06.2023 8:48
Vláda schválila předběžný návrh státního rozpočtu na rok 2024, počítá ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y