Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Oslavte 30. výročí s Patria Finance a využijte nabídku zvýhodněného investování!

Oslavte 30. výročí s Patria Finance a využijte nabídku zvýhodněného investování!

11.04.2024 10:35
Autor: Redakce, Patria.cz

30. výročí od založení si v průběhu celého roku 2024 připomíná česká jednička ve světě online investic Patria Finance společně se sesterskými společnostmi Patria Corporate Finance a Patria investiční společnost. Oslavte společně s námi výročí spolutvůrce kapitálového trhu v Česku, třeba i využitím nabídky zvýhodněného investování.

23. května 1994 byla založena Patria Finance jako první investiční banka v Česku. Od počátku Patria spoluutváří kapitálový trh a patří k průkopníkům, otevírajícím Čechům cestu k investování. Dnes je Patria Finance investiční jedničkou pro retailovou klientelu a pro více než 70 tisíc aktivních klientů spravuje investice za více než 100 miliard korun, náleží ke skupině ČSOB a nadnárodní skupině KBC

Patria doprovází investice klientů na více než 30 světových kapitálových trzích s pokrytím všech významných. Řádově dvě třetiny investic klientů míří na nejvyspělejší kapitálové trhy Spojených států a po pětině až čtvrtině na evropské trhy v čele s Německem a do domácího kapitálového trhu, tedy pražské burzy. Svou nabídkou Patria dlouhodobě otevírá svět investic i těm, kdo dosud neinvestovali a třeba měli a mají nepodložený pocit, že investování je pouze pro bohaté nebo vzdělané. Na druhé straně poskytuje profesionální a na trhu jedinečný investiční i zpravodajský servis zkušeným investorům a je silným partnerem pro institucionální klientelu. 

„Patria se ve své dlouhé a úspěšné historii hodně proměnila. I do budoucna je pro nás důležité institucionální obchodování, ale těžiště našich výnosů a snahy sloužit klientům se posunulo do retailu. A tady vidíme, že klienti, které dnes máme, mají nadprůměrně peněz, aktivněji investují a oceňují mimo jiné to, že Patria je součástí silné skupiny ČSOB. V posledních letech jsme vždy každé 1-2 roky přinesli nové inovace, například produkt Pravidelné investice do ETF s využitím frakčního obchodování, platformu automatického investování indigo, novou mobilní obchodní aplikaci s řadou inovací včetně zpravodajství Patria.cz v moderní responzívní podobě nebo naposledy zprovoznili otevření účtu přes BankID, což výrazně zjednodušuje a zrychluje online registraci k nám. V rámci rozkročení v zahraničí jsme od 1. ledna 2024 převzali maďarskou pobočku KBC Securities. Je to první krok v rámci strategie KBC mít Patrii jako jedinou tradingovou obchodní platformu pro celý region střední a východní Evropy. Chtěl bych, aby Patria byla co nejaktivnější v inovacích na českém finančním trhu, abychom přinášeli nové věci ještě častěji než v minulosti. Jednou z novinek, které jsme přinesli hned s počátkem roku 2024 je Dlouhodobý investiční produkt,“ shrnul dosavadní i zamýšlené budoucí směrování Patria Finance její generální ředitel Richard Podpiera.

Významným hráčem při změnách vlastnictví firem v České republice je Patria Corporate Finance. Na rozdíl od Patria Finance se ta zabývá transakcemi na neveřejných trzích a poskytuje poradenství při prodejích a nákupech firem. Za 30 let existence Patria Corporate Finance zrealizovala více než 470 transakcí v celkové hodnotě přesahující 250 mld.

„Jsme si vědomi toho, že prodej či akvizice firmy je klíčový milník v podnikatelském, ale i osobním životě. Máme obrovský respekt k tomu, jaké firmy naši klienti vybudovali a naše pověření jejich prodejem je vždy pro Patrii velký závazek. Naší prací jsme spoluurčovali vlastnické vztahy napříč celou českou ekonomikou. S jistotou se dá říci, že Patria Corporate Finance za svoji existenci udělala alespoň jednu transakci ve všech oborech ekonomiky,“ doplnil Marek Rehberger, ředitel Patria Corporate Finance.          

Narozeninová nabídka

Možná nevíte, že Patria Finance je po mnoho let mezi příznivci i na trhu přezdívána „Parta“ a platí to nezřídka pro vztahy mezi zaměstnanci, s klienty, v komunitě investorů a investorek, pravidelných čtenářů i obchodních partnerů.  U příležitosti 30. výročí otevřela Patria Finance nabídku pro nové i stávající klienty, kteří pomohou k tomu, aby komunita aktivně investujících v Česku byla zase o kus širší.

V rámci mimořádné narozeninové nabídky k 30. narozeninám společností Patria sdílíme kód „30303030“. Pokud jej zadáte do registrace nového obchodního účtu u Patria Finance, přinese Vám 3.000 na nákupní poplatky u Vašich budoucích investic. 

Oslavte 30. narozeniny s Patria Finance a využijte nabídku zvýhodněného investování!

V rámci probíhající akce „member get member (MgM)“ získá stávající klient, který doporučí nového, 2.000 korun. Nový pak 1.000 korun. Akce oběma opět zvýhodní jejich budoucí investování v podobě kreditu na investice do dané výše. 

Popsané akce nelze využít souběžně, podrobná pravidla akce „30303030“ jsou k dispozici na cílové stránce kampaně.

Podobná akce probíhá na platformě indigo, kde nový klient investuje 3 měsíce bez poplatků a stávající získá 500 .

Bližší informace v případě potřeby podá tým klientské péče Patria Finance na emailu patria@patria.cz či telefonu +420 221 424 240.

Ohlasy investorů i osobností

Na investičním serveru Patria.cz si 30. narozeniny Patria Finance budeme v průběhu celého roku 2024 připomínat články, rozhovory nebo videi. Těšit se můžete na zajímavé vstupy a životní i investiční poučení s vybranými významnými osobnostmi tuzemské i zahraniční finanční a investiční scény i byznysu, které některá životní etapa s Patrií spojila ať profesně nebo v rovině klientské či obchodních vztahů. Těšit se můžete také občasné kvízy nebo soutěže na našich sociálních sítích, skrze které se dozvíte o Patrii zase něco více a můžete získat drobné ceny.

Víte, že?

V Patrii se neustále soustředíme na inovace, které zvyšují pohodlí našich klientů při obchodování. Víte například, že…

… s Patria Finance můžete jednoduše a pravidelně investovat třeba i malé částky? Patria nabízí Pravidelné investice již od 500 , díky tomu, že nakupovat lze nejenom celé kusy, ale také frakce. Každý měsíc se v ten samý den peníze automaticky zainvestují a Vy se již nemusíte o nic starat.

… Vaše obchody zadáte odkudkoli díky moderní mobilní aplikaci? Téměř veškeré pokyny, které lze provést skrze obchodní platformu WebTrader, můžete provést i s naší mobilní aplikací Patria Finance, ve které najdete i zpravodajství Patria.cz v moderní responzívní podobě nebo investiční inspiraci a komentáře týmu analytiků.

… o Vás pečuje tým zkušených makléřů? Klienti si mohou domluvit individuální požadavky a v burzovních hodinách diskutovat a zadávat pokyny se svým makléřem.

… Vás inspirujeme a neustále držíme v obraze důležitého? Informace i inspiraci přináší finanční, ekonomický a investiční portál Patria.cz. Aktuální zpravodajství ze světa trhů, investic a ekonomiky naleznete společně s fundovanými komentáři, analýzami, názory, vlastními texty portálu i vybraným obsahem ze světa. Patria.cz nabízí prémiový obsah pro investory Investor Plus i oceňovanou podporu pro firemní klienty Patria Plus.

… Vás vzděláváme webináři a semináři? Nahlédněte do Školy investora.

….pro majitele a management firem organizujeme v Patria Corporate Finance semináře na téma Jak dobře prodat firmu, jak ji výhodně koupit… 

…jsme součástí skupiny ČSOB a to pro Vás znamená další příležitosti a výhody. Jako klient Patrie získáte například rychlejší převody, silné zázemí, výhody ve službách ČSOB Premium nebo ČSOB Private Banking a mnohé jiné.

(Komerční sdělení)
 
 

Čtěte více:

TOP investice Čechů a Češek podle Patria Finance: silná jména, dividendy i AI. DIP vzpruhou příštího roku pro investory i trh?
05.10.2023 11:35
Jaké akcie a ETF jsou nejvíce vyhledávány českými investory a investo...
Dlouhodobý investiční produkt (DIP): Čím je zajímavý a jak si jej snadno otevřít v Patria Finance?
22.02.2024 13:24
Od úvodu roku 2024 mohou čeští investoři a investorky využít novou mož...
Dlouhodobý investiční produkt (DIP): Čím je zajímavý a jak si jej snadno otevřít v Patria Finance?
19.01.2024 15:38
Od úvodu roku 2024 mohou čeští investoři a investorky využít další mož...

Váš názor
 •  
  16.04.2024 20:51

  Narozeniny by měli hlavně slavit stávající klienti co už nasypali do systému za poplatky mnohdy hodně peněz nehledě na to, že třeba prodělali. Stávající asi neutečou a tak se na ně kálí. Ocenil bych možnost změny ceny akcie při nákupu pokud se neuspokojí celý objem za jeden poplatek. U Brokerjetu ČS to šlo, zde bratru za dalších 15 USD. Titulek je zavádějící a nachytali jste mne, rozkliknul jsem jej i když jsem stejně čekal čertovinu. Trochu to připomíná klamavé titulky v Blesku :O/
  karel777
 •  
  02.04.2024 20:27

  Dobrý den , bylo by dobré také nějakou symbolickou "narozeninovou" akci umožnit i stávajícím klientům (nejen těm novým), kteří jsou s Vámi v "partě" přes 10 let. Libor Stehno
  •  
   11.04.2024 11:32

   mně by stačilo, kdyby poplatky za konverzi měn nebyly taková katastrofa
   Tomis
   •  
    14.04.2024 20:59

    K oběma přáním bych se přidal. Ohledně toho poplatku za konverzi, platit např. $150 za směnu 10.000 USD je opravdu moc. Asi mnoho klientů se tomu vyhýbá a skládá dolary vyměněné někde v kurzu těsně u středu (dobrá směnárna nebo jedna z platebních institucí) v hotovosti do ČSOB nebo je posílá převodem (za to byl 2022 poplatek cca $8,5 u převodu $5.000). Víte někdo jaký je poplatek za výběr USD v ČSOB pokud je vůbec možný?
    karel304
Aktuální komentáře
23.04.2024
14:19WEBINÁŘ za okamžik: Jak na DIP? A na čem čeští investoři letos nejvíce vydělali? 23. dubna od 16:00
14:07Moneta vyplatí z loňského zisku dividendy 4,6 miliardy, tedy devět korun na akcii
13:52Komentář analytika: Slabší prodeje Pepsico v Severní Americe byly kompenzovány silným růstem na mezinárodních trzích  
13:43Sázky na akcie staré ekonomiky pomohly fondu překonat benchmark
13:38MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění informace z valné hromady 23. 4. 2024
12:36Prodej iPhonů v Číně v prvním čtvrtletí klesl nejvíce od roku 2020
11:28Česká národní banka příští týden podle Michla možná ještě sníží úrokové sazby
11:13České firmy by většinou uvítaly zavedení eura, ukázal průzkum Deloitte
10:55Světové ceny potravin by letos podle ekonomů z Oxford Economics měly klesnout
10:49Koruna nehledí na podpůrné komentáře, zatímco akcie ve světě se dál zvedají  
10:35Robustní ceny elektromobilů od Renaultu a nižší náklady kompenzují pomalejší poptávku na trhu
9:06Rozbřesk: Česko v pasti NIMBYsmu. Holub z ČNB preferuje snížení sazeb o 50bps
8:50ČNB nemusí se snižováním sazeb spěchat, v USA údajně hrozí prohloubení výprodejů a futures jsou zelené  
6:38FX Strategie: Fed zpomalí tempo kvantitativního utahování, a to přibrzdí dolar v krasojízdě. Přijde smršť důležitých makro-dat  
22.04.2024
17:32Téměř rekordní relativní nezájem o dluhopisy, akcie tančí na hudbu budoucnosti
16:48Techy se zvedají, ale Wall Street se nedaří nahrazovat páteční ztráty  
14:37Vstup na burzu by investiční firmu CVC mohl ocenit až na 15 miliard eur
13:32Týdenní výhled: Korporátní výsledky, nervozita kolem velkého techu. Nová data asi růst výnosů nezažehnají  
11:35Akcie se zvedají z pátečního propadu, sentiment však zůstává křehký  
11:18Český státní dluh v 1. čtvrtletí vzrostl o 109,9 mld. Kč na 3,221 bilionu Kč

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Prodeje nových domů