Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Večírek ještě nekončí…

29.07.2005 13:47
Autor: Petr Žabža, Patria Finance

Růst rozvíjejích se trhů v období posledních dvou let překonal v mnoha ohledech i ty nejdivočejší očekávání a mnoho investorů se nyní ptá, zda ten večírek nebude každou chvíli končit. Určité názory však naznačují, že by tomu tak být nemuselo.

Americké fondy, které mají možnost kupovat zahraniční akcie, jsou totiž v segmentu „emerging markets“ mírně podvážené a určitě mají prostor tuto pozici navýšit. Podle údajů Morningstar Inc. měly globální akciové fondy k 30. červnu ve svých portfoliích průměrně 3,8 % akcií z „emerging markets“. V akciích obsažených v indexu MSCI All Country World Index mají ty samé fondy 5,9 % svých aktiv.

Za prvních šest měsíců letošního roku získaly fondy zaměřené na rozvíjející se trhy 3,91 miliardy dolarů nových prostředků a překonaly tak sumu 2,78 miliardy dolarů, jež získaly za celý rok 2004 (zdroj: Emerging Portfolio Fund Research). Index kopírující „emerging markets“ od počátku tohoto roku posílil o 11 % a včera poprvé v historii uzavřel nad 600 body. Snad mu to ještě chvíli vydrží…

Pěkný víkend !


Váš názor
 • O to větší bude kocovina :o)))
  29.07.2005 14:14

  .
  Mike
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Kalendář událostí
  Nebyla nalezena žádná data