Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Představenstvo Českého Telecomu na valné hromadě 23. června nenavrhne výplatu dividendy

Představenstvo Českého Telecomu na valné hromadě 23. června nenavrhne výplatu dividendy

15.6.2005 17:08
Autor: 

Následuje tisková zpráva ČTc
Akcionáři společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s., budou na řádné valné hromadě dne 23. června v souladu s platnými právními předpisy rozhodovat o rozdělení zisku za účetní období roku 2004. Na svém zasedání dne 13. června 2005 se představenstvo společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s., zabývalo návrhem, který v této záležitosti předloží řádné valné hromadě. Představenstvo vzalo v úvahu celkové současné i očekávané finanční výsledky společnosti, zejména účetní zisk za období roku 2004, nerozdělený zisk, současnou dluhovou i hotovostní pozici, volné finanční toky, budoucí potřeby investic, jakož i sdělení ohledně výplaty dividend směrem do budoucna zveřejněná na řádné valné hromadě v roce 2003. Představenstvo dále usoudilo, že je vhodné vzít v potaz rovněž otázku nezbytné podpory majoritních akcionářů ve vztahu k výplatě dividendy, jelikož rozhodnutí o výplatě dividendy vyžaduje souhlas nadpoloviční většiny akcionářů přítomných na řádné valné hromadě. Přitom vzalo v úvahu především současnou akcionářskou situaci vztahující se k procesu prodeje přibližně 51,1% podílu Fondu národního majetku společnosti Telefónica.

Přestože představenstvo obdrželo informace indikující vysokou pravděpodobnost dokončení prodeje 51,1% podílu Fondu národního majetku společnosti Telefónica před datem řádné valné hromady, není v současné době možné určit, kdo bude dne 23. června 2005 majoritním akcionářem společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s.

Představenstvo vzalo v potaz veřejné oznámení Fondu národního majetku z 12. 4. 2005, že tento nebude s ohledem na své závazky ze Smlouvy o koupi akcií podporovat výplatu dividendy, pokud by byl k datu řádné valné hromady stále majoritním akcionářem.

Představenstvo analyzovalo situaci, kdy bude společnost Telefónica po akvizici 51.1% akciového podílu v současnosti vlastněného Fondem národního majetku povinna učinit povinnou nabídku převzetí minoritním akcionářům za cenu, jež je dle platných právních předpisů určena na základě ceny akcií společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s., za období do dokončení prodejního procesu a před úpravou ceny akcií v důsledku výplaty dividendy za rok 2004 (tj. za cenu včetně dividendy).

S ohledem na shora uvedené se představenstvo společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s., domnívá, že by výplata dividendy za účetní období roku 2004 před ukončením povinné nabídky převzetí mohla být ekonomicky nevýhodná pro nového majoritního akcionáře. Představenstvo z tohoto důvodu dospělo k závěru, že nenavrhne výplatu dividendy za účetní období roku 2004 na nadcházející řádné valné hromadě, a to s cílem zdržet se jakéhokoliv jednání, které by mohlo vést k nerovnému zacházení s akcionáři a vytváření nepodložených očekávání akcionářů a dalších investorů. Představenstvo na závěr podotýká, že současné výsledky společnosti dávají prostor pro potenciální budoucí výplatu dividend.

Bez ohledu na shora uvedený návrh představenstva společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s., spadá rozhodnutí o rozdělení zisku za účetní období roku 2004 do výlučné pravomoci akcionářů na řádné valné hromadě. Každý akcionář je oprávněn na řádné valné hromadě předložit svůj vlastní návrh. Přijetí jakéhokoliv takového návrhu bude vyžadovat souhlas většiny akcionářů přítomných na řádné valné hromadě.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.5.2018
10:13Víkendář: Fischer o ostudě Německa, Evropě zmítané vírem dějin a ničícím Trumpovi
25.5.2018
22:00Ropa úřadovala na amerických trzích
18:56Blíží se doba, kdy bude hotovost opět královnou?
17:36Smrt tradičního maloobchodu probíhá úplně jinak, než se většinou domníváme
17:34Technická analýza: Koruna v defenzívě, euro nejníže od loňského listopadu
17:24Erste potopila pražskou burzu, ČEZ pod tlakem prodávajících. Unicredit bank – 3,5%!  
17:17Itálie a ropa ovládly závěr týdne. Euro dál padá  
17:00Estonské banky "vypraly" miliardy dolarů a eur z Ruska
16:35Martin Cakl a Martin Kycelt: CD Projekt. Kyberpunkáč herního průmyslu (video)
16:26Společnost Czech Investment Fund SICAV, a.s. - Informace o nové emisi akcií na BCPP
15:16ČEZ OZ uzavřený investiční fond a.s.- pozvánka na valnou hromadu 2018
15:07Rusnok očekává, že koruna začne v příštích týdnech opět posilovat
14:56Vlastnosti, které by podle Buffetta měl mít dobrý investor
14:56Samsung má podle soudu zaplatit 539 milionů USD firmě Apple
13:34Ropě se nad 80 dolarů za barel (zatím) příliš nechce  
12:15Perly týdne: Je vám zima? Těžte kryptoměny
12:11Pokles podnikatelské důvěry v Německu se zastavil
12:03Vedení Unipetrolu navrhuje nevyplatit akcionářům dividendu
10:59Faktograf: Evropě přibývají problémy  
10:33Evropa zahájila v zeleném, automobilky se vzpamatovávají z Trumpových prohlášení

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data