Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
MF: Dnešní článek v LN o prodeji ABA je součástí boje o její ovládnutí

MF: Dnešní článek v LN o prodeji ABA je součástí boje o její ovládnutí

23.08.2004 12:28
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy MF
MF: Dnešní článek v LN o prodeji ABA je součástí boje o její ovládnutí. Redaktorka prezentuje dezinformace, které se ani nepokusila ověřit!

Ministerstvo financí považuje dnešní článek Lidových novin s názvem Policie prověří prodej ABA za součást boje o ovládnutí této privatizované společnosti. Důkazem je nejen fakt, že je založen na řadě dezinformací, ale také skutečnost, že autorka článku Jana Kalinová se vůbec nepokusila kontaktovat Ministerstvo financí či přímo ministra Sobotku, aby si svoje informace ověřila a případně uveřejnila jejich stanovisko. Tento postup je v hrubém rozporu s pravidly nezávislé a objektivní žurnalistiky.

Ministerstvo financí je připraveno uvést publikované dezinformace na pravou míru a mimo jiné k tomu uvádí následující fakta:

1. Přestože na základě koaliční dohody byl v únoru předložen na jednání vlády společný materiál ministra financí a ministra pro místní rozvoj, jehož obsahem byla informace o udělení exkluzivity společnosti ÚAMK v rámci prodeje společnosti ABA, vláda tento materiál zamítla a uložila MPO a MMR připravit kritéria pro výběrové řízení.

2. Počátkem března předložilo vládě Ministerstvo průmyslu a obchodu společně s Ministerstvem pro místní rozvoj návrh kritérií veřejného výběrového řízení pro prodej majetkové účasti ČKA ve společnosti ABA. Největší váhu měla cena a podnikatelský plán. Vláda rovněž schválila složení poradní komise, kde byli 3 zástupci ČKA, 2 zástupci MMR, 2 zástupci MPO, 1 zástupce MD a 1 zástupce MF. Ministr financí navíc požadoval, aby byl návrh na prodej projednán s ÚHOS, a to jak z hlediska hospodářské soutěže, tak i z hlediska veřejné podpory.

3. Vzhledem k tomu, že existuje rozpor mezi doporučeními poradní komise a investičního poradce na určení vybraného zájemce, není ČKA schopna určit vybraného zájemce. ČKA proto výběrové řízení přerušila a výsledek výběrového řízení se předkládá vládě k rozhodnutí. ÚHOS se ve svém stanovisku vyjádřil, že v případě prodeje majetkové účasti ČKA ve společnosti ABA zájemci s nejnižší cenovou nabídkou a podnikatelským záměrem, který se výrazně neodlišuje od jiných, může tento prodej zakládat veřejnou podporu.

4. Ministr financí už v průběhu minulého týdne odsouhlasil návrh materiálu pro vládu, kde navrhuje schválit prodej společnosti ABA v souladu s návrhem investičního poradce Commerzbank. Tento postoj je v souladu s dlouhodobým přesvědčením ministra Sobotky, podle něhož by měla být klíčovým kritériem při prodeji státního majetku zpravidla cena. Na tomto postoji nehodlá ministr Sobotka nic měnit ani pod tlakem osobních útoků a hrozbou kriminalizace.

(zdroj: MF)


Váš názor
 • Charouzi, Charouzi, tak kolik jsme dali policajtum ?
  23.08.2004 13:08

  Libor
  herr Libor Prochaska, drive IPB, nyni redaktor casopisu Tyden
  • Ále, miliarda sem, miliarda tam
   23.08.2004 13:10

   .
   J&T banka
Aktuální komentáře
01.10.2022
9:09Víkendář: Fiskální uvolnění jen zvýší potřebu razantního monetárního utažení
30.09.2022
22:01Wall Street nadále pod taktovkou medvědů. Nike -12,8 %  
17:12PPF Financial Holdings a.s. – Pololetní zpráva 2022
17:09PPF Financial Holdings a.s. – Informace o využití Call opce
16:47PPF Financial Holdings a.s. – Konsolidované IFRS výsledky za první pololetí roku 2022
16:35Zelený závěr týdne pokračuje, ale ani tentokrát není růst přesvědčivý  
16:34QI Investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond, a.s. - Pololetní zpráva 2022
16:25AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS INVEST, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. Pololetní zpráva
16:20AMISTA investiční společnost, a.s.: Outulný investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30. 6. 2022
16:16AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s. zveřejňuje Informace o Pololetní zprávě k 30. 6. 2022
16:05Komentář analytika: Problémy Nike se zásobami se natahují  
16:03Jak dlouho v minulosti trval návrat inflace ke 2 % a co se čeká pro rok 2024?
15:46Rusko anektuje čtyři ukrajinské oblasti. Zelensky podává žádost o urychlené přijetí Ukrajiny do NATO
15:44WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Zveřejnění pololetní finanční zprávy za 1. pololetí 2022 společnosti
15:20AMISTA investiční společnost, a.s.: Pololetní finanční zpráva Maloja Investement SICAV a.s. k 30. 6. 2022
15:09AMISTA investiční společnost, a.s.: ČEZ OZ uzavřený investiční fond, a.s. - Pololetní zpráva 2022
13:49Alan Fabik k IPO HARDWARIO: Jsme ti, kdo dnes pomáhají firmám přežít. Vysoce růstový obor IoT přináší netušené příležitosti
13:44Bouře ještě nekončí, říká analytik Patrie k reportu od Micron Technology  
13:293M FUND MSI SICAV a.s: Mezitimní účetní závěrka
13:09UNICAPITAL Invest VI a.s.: Pololetní zpráva

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data