Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
McDonald’s slibuje zdravou výživu a ruší velké porce, akcionáři Walt Disney dnes rozhodnou, kdo půjde z kola ven

McDonald’s slibuje zdravou výživu a ruší velké porce, akcionáři Walt Disney dnes rozhodnou, kdo půjde z kola ven

03.03.2004 17:14
Autor: 

Ameriku čeká zeštíhlení? Kdo ví, ale jedno je jisté, že světová jednička v provozování tzv. fast food restaurantů McDonald’s cítí tlak, a tak přichází s úpravou nabídky. První krok před uvedením „dietního“ menu bude to, že z restaurací zmizí XXL porce a budou se prodávat jen standardní. To, že si Američané v případě jejich nezkrotné chuti přiobjednají něco navíc, už společnost nezmiňuje. To, jaký finanční výsledek tento krok přinese, ještě nevíme, ale z pohledu firmy se jedná o „chvályhodný“ krok směrem ke svým zákazníkům v péči o jejich zdraví.

Zeštíhlení však postihlo i Wall Street, která na základě makroekonomických a korporátních zpráv prohlubuje včerejší ztráty. Mezi největšími hříšníky pak nalézáme společnosti AutoZone, která se na trhu prezentuje jako prodejce automobilových náhradních dílů, a Pall, která je zase výrobcem filtrů, které používají biotechnologické společnosti ve svém výzkumu. Obě společnosti nenaplnily očekávání trhu, co se hospodářských výsledků týče. Další nepříjemnou zprávou bylo snížení odhadu největšího kanadského výrobce léku obchodovaného na Wall Street, společnosti Biovail.

Trocha vzruchu dnes zavládne ve Philadelphii, kam se stáhli všichni milovníci kreslených filmů. Made in Hollywood dnes proběhne na valné hromadě Walt Disney, kde se rozhodne, kdo bude stát na režisérském stupínku v dalším období. Vše mají v rukou akcionáři, když již někteří uvedli, že by současné složení řídícího centra nemělo zůstat beze změny. Největší tlak je směřován k současnému CEO Michaelu Eisnerovi, který v současné době, stejně jako celá Wall Street, hledá oporu: DJI - 0,38 %, S&P -0,37 %, NASDAQ - 0,77 %.

Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
  • Hrubky
    03.03.2004 17:47

    Pane Koděro, máte tam dvě příšerné hrubky a pár dalších drobných. Pořiďte si korektora, jinak obsahově v pořádku.
    Michal Michal
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data