Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Patria Direct zahájila obchodování na maďarské burze a obchoduje tak už v celé střední Evropě

Patria Direct zahájila obchodování na maďarské burze a obchoduje tak už v celé střední Evropě

22.02.2006 12:47
Autor: 

Následuje tisková zpráva Patria Direct
Patria Direct zahájila obchodování na maďarské burze a stala se tak prvním českým on-line obchodníkem obchodujícím na všech burzách ve středoevropském regionu. Patria Direct umožňuje svým klientům od poloviny února obchodovat s akciemi na atraktivním maďarském kapitálovém trhu. Ten v roce 2005 zaznamenal růst o téměř 41 %. Zahájením obchodování na maďarské burze završila Patria Direct rozšíření svých aktivit do celého středoevropského regionu.

Patria Direct se rozhodla umožnit svým současným i potenciálním klientům účastnit se obchodování na maďarské burze. Ta má ve své nabídce 45 titulů o celkové tržní kapitalizaci 29 miliard EUR.

„Od poloviny února jsme spustili obchodování na maďarské burze, v reakci na sílící přání našich klientů. Okamžitě po spuštění obchodování jsme zaznamenali silný zájem o mnohé z titulů tohoto atraktivního trhu,“ řekl Oldřich Pavlovský, výkonný ředitel Patria Direct. „V současnosti naše společnost působí jako první český on-line obchodník s cennými papíry na všech burzách středoevropského regionu, konkrétně v ČR, Polsku a Maďarsku,“dodal.

Základní údaje o maďarské burze svědčí o silném růstu a potenciálu trhu. Hlavní index maďarské burzy BUX zaznamenal během roku 2005 nárůst o téměř 41 % (viz graf na konci tiskové zprávy). Výrazně vzrostl také objem realizovaných obchodů – z 10,4 miliard EUR v roce 2004 na 19,42 miliard EUR v roce 2005.

Patria Direct nabízí možnost obchodovat s maďarskými cennými papíry prostřednictvím internetových stránek www.patria-direct.cz, telefonicky a s pomocí osobního makléře. Při podání příkazů k obchodování prostřednictvím internetu se poplatky za transakci pohybují již od 1800 HUF (cca 200Kč) za obchod. Společně s obchodováním cenných papírů nabízíme i měnové konverze CZK/HUF zdarma,“ informoval o nových službách Patria Direct Oldřich Pavlovský.

Budapešťská burza je rozdělena na 4 sekce: sekci akcií, dluhopisů, derivátů a komodit. Vedle hlavního trhu existuje i neregulovaný trh. Obchodování probíhá od 9:00 do 16:30 a standardní termín vypořádání obchodů je T+3.

Podrobné informace o systému obchodování, cenných papírech a výsledcích obchodování najdete na internetové adrese maďarské burzy www.bse.hu.

Vývoj indexu BUX maďarské burzy v letech 2001 - 2005

Patria Direct se zaměřuje na obchodování s cennými papíry pro privátní klientelu. Společnost je součástí skupiny Patria. Svým klientům poskytuje zejména:

* Obchodování s akciemi, ETF-indexovanými akciemi, českými státními dluhopisy a hypotečními zástavními listy Hypoteční banky
* Měnové konverze a poskytování úvěru na nákup cenných papírů
* Obchodování on-line a prostřednictvím call centra nebo osobního makléře na burzách v ČR, Polsku, Maďarsku Německu, Belgii, Holandsku, Francii, Švýcarsku, Velké Británii a USA

* Informační a poradenský servis

Kontaktujte Patrii Direct na info@patria-direct.cz nebo telefonicky na infolince 221 42 42 40.


Váš názor
  • Region
    23.02.2006 8:13

    Co Slovensko a Slovinsko? Slovinci maji nekolik velmy zajimavich blue chipu. Na priklad nejvetsi farmaceut v regionu Krka s trznou kapitalizaci ca 1,7 mld EUR a rust akci v 2005 ca 45 %.
    Andy
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:00Čína - HDP, q/q
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y