Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

ČSA NA KŘÍDLECH MODERNÍ TECHNOLOGIE

30.12.2002 9:55
Autor: 

Díky E-Business Suite má ČSA přehled o vytíženosti jednotlivých letů i destinací a může zefektivnit nabídku pro zákazníky.

Ekonomická situace leteckých společností není po září loňského roku právě nejrůžovější. Dokonce i mnoho velkých leteckých společností se potácí na hranici bankrotu. ČSA, dominantní česká letecká společnost, si ale i v tomto nepříznivém období udržela zájem cestujících, a dokonce zlepšila své postavení na trhu.

Více informací

Atraktivní ceny s chladnou hlavou
Náklady v letecké dopravě jsou logicky mnohem větší než třeba v dopravě silniční, a tak každá letecká společnost musí své ceny velmi pečlivě vyvážit, aby byly nejen dostatečně atraktivní pro zákazníky, ale aby byl zároveň každý let ekonomicky rentabilní. A právě v této chvíli přišel ČSA „na pomoc" Oracle. Díky řešení E-Business Suite má nyní managament ČSA velmi detailní informace o rentabilitě jednotlivých letů či destinací, pracovníci ve vedení společnosti mají každý den k dispozici přehledně strukturované informace umožňující zjistit jak efektivitu jednotlivých letů, tak i úspěšnost prodejních míst atd. Tyto přesné informace pomáhají pružně reagovat na požadavky zákazníků a nabídnout atraktivnější ceny nebo třeba připravit posílení letů do vytížených destinací.

Více informací

Informace vždy k dispozici

Velkým pomocníkem při rozhodování jsou i reportovací nástroje ze sady aplikací E-Business Suite umožňující získat podrobné přehledy o uskutečněných letech, zjistit efektivitu nasazení toho kterého typu letadla, či dokonce informace o obsazení konkrétního letu. Systém navíc umožňuje podrobné měsíční reporty o obsazenosti jednotlivých letadel, a dokonce i o tom v jakém z prodejních míst si pasažéři zakoupili letenku. Zkrátka o každém letu se můžete dozvědět prakticky vše a tyto informace si navíc nechat seskupit do přehledných statistik.
Pro zákazníka to znamená jediné – ČSA může nabídnout nejnižší možné ceny a přitom zachovat efektivitu a rentabilitu svých služeb. Nízké ceny tak nemohou mít negativní dopad na bezpečnost či komfort cestování. Více informací

Bezpečně a rychle
Asi není třeba pochybovat o tom, že přesné informace poskytované řešením E-Business Suite pomáhají ČSA přiblížit se cestujícímu. Pro něj je pak důležité, že ČSA může nabízet nižší ceny při zachování efektivity provozu. A tak se není potřeba obávat, že se nižší ceny projeví ve zhoršených službách či dokonce v menší bezpečnosti. Obojí zůstává na vysoké úrovni. O spokojenosti zákazníků vypovídá nejen udržení zájmu o cestování s ČSA v době, kdy se ostatní společnosti jen pomalu zotavují z propadu, ale i zájem partnerů ve Sky Teamu o implementaci stejného řešení. To by do budoucna umožnilo mnohem užší propojení všech jeho členů a zákazníkům tak přineslo nižší ceny při vyšším komfortu cestování.

Více informací

Základní informace o ČSA
Členství v alianci SkyTeam – 13% tržní podíl
Počet přepravených osob – 2,87 mil. (r. 2001)
Obrat – 18 114 795 tis. Kč (r. 2001)
Využití sedačkové kapacity – 70,8% (r. 2001)

(komerční prezentace)


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Denní kalendář hlavních událostí
    Nebyla nalezena žádná data