Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Je až neskutečné sledovat, s jakým klidem česká koruna přijímá všechny negativní zprávy…

Je až neskutečné sledovat, s jakým klidem česká koruna přijímá všechny negativní zprávy…

15.06.2006 9:30
Autor: 

Je až neskutečné sledovat, s jakým klidem česká koruna přijímá všechny negativní zprávy z posledních dní. Včera vyšší americká inflace opět zasáhla především naše středoevropské sousedy. Bez povšimnutí zůstal i nečekaně vysoký schodek dubnového běžného účtu, na kterém se neprojevil ani tolik očekávaný odliv zisků, ale spíše výrazný nárůst odlivu portfolio investic daný záporným úrokový diferenciálem vůči eurozóně. Koruna tak během včerejška stagnovala ve svém oblíbeném pásmu pod 28,38 EUR/CZK.

Nálada na emerging markets by se během dneška měla načas stabilizovat, na což ostatně ukazuje také obrat vývoje na akciových trzích (japonské akcie posílily navzdory jestřábímu vzkazu z centrální banky). Dnešní americká čísla navíc také nemají potenciál více zahýbat s emerging markets a po výraznějších propadech by mělo nastat uklidnění. Pro českou korunu to ale nic zásadního znamenat nebude (ostatně ta si žádnými pořádnými propady neprošla) a zůstane uzamčena ve stávajícím pásmu pod 28,38 EUR/CZK.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
  • Je až neskutečné sledovat, s jakým klidem česká koruna přijímá všechny negativní zprávy…
    15.06.2006 11:16

    Je až neskutečné sledovat, s jakým klidem česká koruna přijímá všechny negativní zprávy… To může napsat pouze člověk, který je za a) absolutně mimo realitu b) hraje divadlo, ví, jak to s korunou ve skutečnosti je a hraje tu národní hru (přetvářku) na mlžení, divení, hlavně, aby bylo o čem psát. Každý normální člověk ví, že česká koruna je měnou intrikářských veksláků, která nikdy v novodobé historii nereagovala na skutečnou realitu ekonomiky. Za 15 let jsem se nesetkal s nikým, kdo by mohl zodpovědně říct, podle čeho se řídí kurz koruny.
    orada poisson
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data