Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk ČSOB v roce 2006 překročil 9,5 miliardy

Zisk ČSOB v roce 2006 překročil 9,5 miliardy

26.02.2007 11:00
Autor: 

Následují vybrané body tiskové zprávy ČSOB
Skupina ČSOB meziročně zvýšila čistý zisk bez jednorázových vlivů o 10 %. Čistý zisk za rok 2006 překročil 9,5 miliardy Kč. Aktiva pod správou vzrostla meziročně o 8 % na 651 mld. Kč.

• Konsolidovaný čistý zisk rozdělitelný mezi akcionáře ČSOB činí 9 543 mil. Kč (včetně čistého výnosu 652 mil. Kč z prodeje portfolia nemovitostí). Čistý zisk (po vyloučení vlivu jednorázových položek) meziročně vzrostl o 10 %.

• Ukazatel poměru nákladů k výnosům (bez jednorázových položek „Slovenská inkasná“ a „Nemovitosti“) se vyvíjel pozitivně: poklesl meziročně z 60,0 % na 57,5 %. Šestiprocentní nárůst provozních nákladů v důsledku převážně jednorázového nárůstu personálních nákladů byl více než vyvážen desetiprocentním nárůstem provozních výnosů.

• Obchodní úvěry vzrostly meziročně o 81 miliard Kč (+34 %) – z toho 61,6 mld. v ČR a 19 mld. na Slovensku. K nárůstu úvěrů v ČR nejvíce přispěly hypotéky fyzickým osobám (+18,7 mld. Kč) a úvěry ze stavebního spoření (+13,3 mld. Kč) , úvěry pro malé a střední podniky (+14,9 mld. Kč) a pro velké firmy (+12,6 mld. Kč).

• Meziroční růst aktiv pod správou dosáhl 48 miliard Kč (+8 %). Tento růst byl tažen především podílovými a penzijními fondy, které meziročně narostly o 18 %, respektive 36 %.

P a v e l K a v á n e k, generální ředitel ČSOB, poznamenal: "Rok 2006 byl velmi úspěšný. Přinesl zvýšení počtu transakcí, z nichž většina byla provedena prostřednictvím elektronických kanálů, dále dynamický růst úvěrů, vkladů i spravovaných aktiv. Našemu vedoucímu postavení v inovacích v oblasti financování bydlení, v bankopojištění a v rozvoji a zabezpečení elektronických kanálů a snaze a profesionalitě všech zaměstnanců Skupiny vděčíme za to, že jsme překonali jak očekávání zákazníků, tak i vlastní obchodní cíle. Naše úsilí v oblasti operační excelence přineslo další snížení poměru nákladů k výnosům, a to i přes výraznou expanzi na slovenském trhu."

Všechny údaje v této tiskové zprávě jsou konsolidované, neauditované a byly sestaveny podle IFRS.
Do knih ČSOB vstupuje 13,3miliardový nárůst úvěrů ČMSS proporcionálně, tedy 55 procenty.


Váš názor
 • panu Kavánkovi
  26.02.2007 11:18

  Není mi jasné dle čeho pan Kavánek soudí, že ČSOB překonala očekávání zákazníků. Bylo by dobré pochopit že "zákazník" hodnotí banku dle kvality služeb, zisk,nebo obrad a růstové trendy jej tolik nezajímají. Nejsem si jist,zda otevírací doba poboček na úrovni okr. měst od 9.oo hod.je ono naplněné očekávání . V 17 oo hod. se v pobočkách honí vítr. Pane Kavánek, v tomto státě není pouze PRAHA . Zadejte si průzkum mezi klienty mimipražskými , možná vám lecos napoví.
  zákazník
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Kalendář událostí
  ČasUdálost
  Čína - Obchodní bilance, mld. USD
  8:00UK - Průmyslová výroba, y/y
  9:00CZ - CPI, y/y
  10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
  11:00DE - Index očekávání ZEW
  14:30USA - CPI, y/y