Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Investoři hromadně utíkají z akciových do dluhopisových fondů... Je to signál k nákupu akcií?

Investoři hromadně utíkají z akciových do dluhopisových fondů... Je to signál k nákupu akcií?

16.8.2010 15:57
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Investoři přesouvají prostředky z akcií do dluhopisů více než kdy jindy, čímž rozšiřují mezeru ve valuacích. Ujišťují tak analytiky bank JPMorgan Chase & Co. a BlackRock, že se blíží ten správný čas na nákup akcií.

Podle dat švýcarské banky Credit Suisse přibližně 33 miliard dolarů bylo vybráno z fondů vlastnících americké akcie navzdory tomu, že hospodářské zotavení dostává volný cash-flow amerických společností vyjma bank na 6,8 % jejich tržní hodnoty. To je nejvyšší úroveň ve srovnání s výnosy korporátních dluhopisů od roku 1960. Podle investičního institutu ICI přiteklo do konce července do dluhopisových fondů přibližně 185 milionů dolarů, což je rekordně vysoká úroveň.

Správci největších fondů tvrdí, že obavy z toho, že americká ekonomika opět spadne do recese, jsou přehnané a pumpování peněz do dluhopisu vzhledem k jejich relativní jistotě je chybné. David Kelly, který pomáhá při správě 445 mld. USD, jakožto hlavní analytik ve fondech JPMorgan říká, že rekordně nízké výnosy dluhopisů poukazují na obrovskou poptávku po dluhopisech, avšak nejsou znakem toho, že ekonomika míří do druhé recese.

Podobný názor zastává i James Paulsen, hlavní investiční analytik Wells Capital Management, který říká: „Je to do nebe volající, jak jsou akcie zajímavější ve srovnání s dluhopisy. Divergence ve valuacích dává smysl pouze v případě, že nás čeká deflační propast. Pokud dojde ke zlepšení ekonomiky bude tato mezera vypadat hloupě“.

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
 • Spready
  16.8.2010 22:49

  taky výrazně rostou spready mezi výnosem "top" zemí a zbytkem
  Jan Dvořák
 • Souhlasím s oběma
  16.8.2010 18:47

  Jako katalyzátor stačí jen o něco lepší makrodata a trh s dluhopisy se prudce propadne (výnosy porostou). V této souvislosti se mi jeví jako výborná spekulace následující ETF: TBT nebo PST. Obojí short 2x dluhopisy.
  Plachý
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data