Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
CETV - TV Nova dále klesá podíl na sledovanosti

CETV - TV Nova dále klesá podíl na sledovanosti

21.1.2011 10:08, aktualizováno: 21.1. 10:24
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Sledovanost TV Nova, vlajkové televize mediální skupiny Central European Media Enterprises (CETV), meziročně klesla v cílové skupině 15-54 let věku z 42,8 % ve 4Q09 na 34,7 % ve 4Q10. Nova tak sice nadále zůstává jedničkou na českém televizním trhu, ale druhá Prima získává (pro zisky z reklamy) cenné body – její sledovanost za stejná období vzrostla z 15,52 % na 16,88 %. Třetím televizním kanálem ve sledovanosti byl první program České televize. Sledovanost ČT1 přesto za poslední rok poklesla z 15,12 % na 13,08 % v posledním kvartále, uvedly dnes Lidové noviny bez upřesnění zdroje dat.

„Zpráva je pro CETV negativní. Pokles sledovanosti ve 4Q10 představuje pokračování sestupného trendu pozorovaného už v předchozích čtvrtletích,“ komentoval vývoj Piotr Janik analytik KBC Securities. Podíl na sledovanosti je také horší než ve 3Q10, kdy televize zaznamenala pokles ze 44,4 % na 37,0 %.

Klesající sledovanost se podle analytika KBC pravděpodobně přímo promítne v nižších tržbách. „Očekávali jsme, že český trh s televizní reklamou ve 4Q10 meziročně vzroste o 4 % (vyjádřeno v korunách), čemuž by odpovídal 2 % meziroční růst tržeb CETV v ČR. Propad o 8,1 % (neboli 19% meziroční ztráta) pravděpodobně způsobí zhoršení tržeb TV Nova ve 4Q10 v meziročním srovnání,“ soudí analytik KBC Securities.

Tam kde ztrácely na sledovanosti větší televizní kanály, získávaly často drobnější hráči. Příkladem je sledovanost TV Barrandov, která měla, podle dat zveřejněných LN, ve 4Q10 podíl na sledovanosti (skupina 15-54 let) 4,96 %, což je více než dvojnásobek 2,43% sledovanosti v 4Q09. To byl příklad i sesterského kanálu TV Nova. Sledovanost Nova Cinema za poslední kvartál loňského roku byla na úrovni 4,52 %, zatímco za 4Q09 to bylo jen 2,54 %. Zdaleka nejsilnější nárůst z kategorie menších hráčů však opět předvedla Prima, jejíž Prima Cool si za stejné období polepšila z 1,65 % na 4,12 %.

(Zdroj: LN, KBC Securities)


Váš názor
 • pokles zájmu
  21.1.2011 11:33

  Pokles zájmu je způsoben masivním přechodem na digitální vysílání a ukončováním analogového signálu. Tím došlo k zpřístupnění ostatních TV stanic širšímu okruhu lidí, kteří původně přijímali jenom CT1,2 Novu a Primu.
  kytovec
 • Snadno předvídatelné
  21.1.2011 10:38

  Pokles zájmu o tuto "televizi" byl snadno předvídatelný. Příklad: Můžou lidé doma mezi svými přáteli hovořit třeba Swahilsky se silným jižanským přízvukem? Jistěže ano. Pokud však promlouvají k celému národu je nezbytné aby byli schopni hovořit Česky. TV Nova programově najímá levné dabérky, které nejsou schopné hovořit Česky. Neumí skloňovat, neumí přiřadit rod k přídavnému jménu. Totéž provádí její dvorní dodavatelé dabingu aj. Filmy vysílané na TV Nova propagují Cílené vraždění v rozporu se Ženevskou konvencí, popravy bez soudu, zesměšňují křesťanství, buddhismus a všechna náboženství s výjimkou jednoho. Hádejte kterého. TV Nova se zcela zdiskreditovata. Já ji používám již jenom jako "antidotum". Mimochodem na jiných diskuzních fórech jsem si povšiml, že mezi obyvatelstvem se ji již přezdívá "Lauderova ZioVize". Kam to tedy může směřovat?
  Detective
  • Re: Snadno předvídatelné
   21.1.2011 16:57

   Ty nejsi schopen ani česky psát ! Příště si to po sobě zkontroluj.
   Jára
  • Re: Snadno předvídatelné
   21.1.2011 10:50

   už to nehul!
   kochba1
   • ??
    21.1.2011 10:55

    A co KONKRÉTNĚ je nepravda p. Kochba?
    Detective
    • Re: ??
     21.1.2011 11:07

     Detective: takhle upjatýho člověka jsem dlouho "neviděl" .
     David1
     • Kdyby mi platili 8 hod denně
      21.1.2011 11:47

      Kdyby mi platili 8 hod denně za vymýšlení "jak zvýšit sledovanost" tak bych jistě měl pár tipů (ty by však zas nepotěšily chéfy): Pamatujete jak v Le Monde monitorují mnoho malých lokálních U.S. novinových plátků. VC Le Monde si povšimli, že půl roku před událostmi 9/11 se v U.S. začaly množit zdánlivě nepochopitelné incidenty (vždy zaznamenané v místním tisku): opakovaně v nějakém malém městečku místní policie zatkla skupinku mladých "umělců", kteří byli podezřelí tím, že např. 17 hodin neustále chodili dokola jedné poštovní budky atp. Tato skupina mladých umělců byla postupně zatčena v několika dalších městech U.S. a vždy na výslechu uvedli, že jsou "mladými studenty umění z Israele, kteří studují architektonické skvosty v U.S.". Jedná se o totožnou skupinku, která byla zatčena 11.9. 2001 v New Jersey, když se půl hodiny váleli smíchy, tančili, zpívali národní písně a fotili si hroutící se dvojčata (naproti přes vodu). Někoho v Le Monde napadlo překrýt časovou mapu těchto incidentů s časovou mapou pohybu teroristů (zapojených do 9/11). A tato časová mapa se shodovala. Což naznačovalo, že mladí "studenti umění" byli vysláni dohlížet na "správný průběh". A po čase se 3 hrdinové z této skupinky objevili ve vysílání Israelské TV, kde v poklidu vybalili "byli jsme tam vysláni dokumentovat UDÁLOST". Kdyby TV Nova uspořádala konkurenční "Na Plovárně" s těmito hrdiny nebo odvysílala původní interview, takové REAL NEWS by bezpochyby zvýšily sledovanost: http://www.youtube.com/watch?v=Wzl3juBt2Z8&feature=related
      Detective
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC