Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Oniosvět (pracuj víc, abys byl propuštěn)

Oniosvět (pracuj víc, abys byl propuštěn)

04.02.2011 18:44

Poslední data z USA jsou na první pohled povzbuzující. Index ISM pro sektor služeb minulý měsíc stoupl na 59,4 bodu (čekala se stagnace na prosincových 57,1 bodu).

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
 • Nezaměstnanost
  06.02.2011 16:37

  byla v předminulém století v době Dlouhé deprese a deflace velmi vysoká po víc než třicet let. V Americe následovala po boomu taženém budováním železnice po skončení Občanské války. Při jeho zhroucení (v Evropě jiný boom a krach Vídeňské burzy) bylo najednou obrovské množství nezaměstnaných, jelikož stavba železnice potažmo zaměstnávala vedle zemědělství nejvíc lidí (14% nezaměstnanost v roce 1873). Množství imigrantů přispívalo k tomu, že USA byly v oné době zásobárnou levné pracovní síly a působily Evropě tím, že ji zaplavovaly levným zbožím, stejné problémy jako nyní Čína Americe. Také si nusíme uvědomit, že ke krácení pracovní doby došlo právě ke konci této deprese. Spolu se změnou struktury zaměstnanosti v důsledku průmyslové revoluce a rozvoje služeb se pak tuto nezaměstnanost podařilo zredukovat... Vezmeme si příklad?
  Kalka.
 • Existuje vůbec korelace?
  06.02.2011 11:31

  Po shlédnutí grafického vyjádření vztahu produktivity práce a nezaměstnanosti si kladu otázku, zda je vůbec mezi těmi dvěma veličinami nějaká solidně prokázaná korelace a kauzalita. To z článku patrné není. Do grafu si můžu dát třeba rosný bod a kurz ČEZu a tvrdit, že některé týdny s rostoucím rosným bodem klesá kurz ČEZu, kdežto v některých týdnech naopak. Není-li prokázaná korelace, pak nadpis článku je nekorektním populismem. Je-li to možné,článek prosím doplňte. Vztah mezi produktivitou a nezaměstnaností je zajímavé téma. Osobně si myslím, že příčinná souvislost mezi nimi není ... viz http://www.marginalrevolution.com/marginalrevolution/2003/12/productivity_an.html
  Metaforos
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data