Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Automobilkám se nebývale daří, kupujte akcie jejich dodavatelů, radí analytici Morgan Stanley

    Automobilkám se nebývale daří, kupujte akcie jejich dodavatelů, radí analytici Morgan Stanley

    08.02.2011 15:51
    Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

    Automobilky v posledních měsících předvádějí někdy až neuvěřitelné výsledky a právě na jejich úspěšném tažení zakládají své poslední doporučení analytici Morgan Stanley, kteří vidí velký potenciál v akciích společností zásobující automobilové výrobce.

    Analytik automobilového průmyslu z americké banky Morgan Stanley, Ravi Shanker, ve svém analytickém reportu uvádí, že je optimistický vůči automobilovým dodavatelům, jelikož produkce aut roste. R. Shanker doporučuje zaměření se na ty společnosti, které jsou nejlépe připraveny vydělat na provozní páce a dlouhodobějším růstu. V reportu se dále uvádí, že prodeje automobilů v USA by se v tomto roce mohly vyšplhat na 14 milionů a v příštím roce dokonce na 15 milionu. R. Shanker dále uvádí: „Tyto společnosti se ještě donedávna připravovaly na nejhorší, což znamená, že toto odvětví je velmi dobře situováno, co se redukce nákladů týče. Domníváme se, že zadržovaná poptávka po autech dosáhla maxima, když průměrné auto má najeto přibližně 100 tis. až 150 tis. mil, takže výměna je nezbytná, a dalším katalyzátorem budou i zlepšující se úvěrové podmínky.“

    Mezi nejoblíbenější tituly uvádí report Morgan Stanley akci společností BorgWarner, Johnson Controls (29,41 EUR, 0,00%) a Magna International. Jako rizika však Shanker uvádí těsnou závislost automobilového průmyslu na makroekonomickém vývoji a navíc doporučuje sledovat ceny narůstajících surovin, které by v delším horizontu rovněž mohly být hrozbou.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    25.08.2026
    22:01Americké trhy dnes mírně posilují  
    16:55AI jako technologicko-ekonomický bonus, nebo uchovatel trendu?
    16:35Čínské značky mohou do deseti let v Evropě vyrábět 1,5 milionu aut ročně
    14:42Akcie Nvidie zlevnily. Nižší násobek budoucích zisků ale nemusí znamenat podhodnocení
    12:20Investoři reagují na dopady klimatických extrémů. V centru pozornosti je chlazení, zemědělství nebo i maloobchod  
    11:22Dluhopisy v klidu, ropa níž. Akcie se dopoledne opatrně zvedají  
    10:58Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    10:35Cena bitcoinu poprvé od května překonala 80 000 dolarů
    10:28Goldman Sachs: Jediní, kdo na AI zatím vydělávají, jsou polovodiče
    9:02Rozbřesk: Napětí na americkém dluhopisovém trhu roste. Podaří se Trumpovi zkrotit výnosy?
    8:47USA oznámily sankce proti Íránu, bitcoin už nad 80 tisíci dolary  
    24.08.2026
    22:03Wall Street zahájila týden opatrně: Investoři vyhlížejí výsledky Nvidia  
    17:20Dluhy, akcie a umělá inteligence
    16:56Vláda: Peníze z EU by v ČR po roce 2028 měly směřovat na dopravu či energetiku
    16:33FT: Místo nejvyspělejšího modelu Anthropiku firmy preferují levnější nástroje
    15:55PODCAST Týdenní výhled: USA bojují s růstem dluhopisových výnosů, Nvidia zveřejní výsledky  
    15:53Tuzemští spotřebitelé ztrácejí optimismus
    13:16CSG dodá mostní automobily za více než miliardu korun do Evropy nebo Asie
    12:17Týden začíná pro akcie smíšeně, zatímco ropa i výnosy klesly  
    10:33Trump v červnu uskutečnil přes tisíc obchodů s akciemi. Mezi nákupy byly Palantir, Berkshire Hathaway, Visa či Mastercard

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board