Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ: Rozhodným dnem pro výplatu dividendy bude 7. června

ČEZ: Rozhodným dnem pro výplatu dividendy bude 7. června

27.04.2011 9:03, aktualizováno: 27.4. 9:24
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Energetická skupina ČEZ dnes v rámci pozvánky na valnou hromadu představila navrhované podrobnosti výplaty dividendy 50 korun na akcii. Překvapením je, že letos rozhodný den pro výplatu dividendy nebude přímo den konání valné hromady (tedy 1. června 2011), ale až 7. června 2011. Titul by se tak, kvůli třídenní lhůtě pro vypořádání obchodů, měl na pražské burze obchodovat s nárokem na dividendu naposledy 2. června 2011.

Návrhy představenstva ČEZ k výplatě dividendy pro schválení valnou hromadou:

• Navrhovaná výše dividendy činí 50 na akcii před zdaněním. Celková výše dividendy vypočtená z celkového počtu vydaných akcií činí 26 899 488 tis. .

• Dividenda připadající na vlastní akcie držené společností k rozhodnému dni pro uplatnění práva na dividendu nebude vyplacena. Částka odpovídající dividendě připadající na vlastní akcie v držení společnosti k rozhodnému dni pro uplatnění práva na dividendu bude převedena na účet nerozděleného zisku minulých let.

• Dividenda bude splatná dne 1. srpna 2011.

• Představenstvo společnosti navrhuje jako rozhodný den pro uplatnění práva na dividendu 7. červen 2011. Valná hromada může rozhodnout, že rozhodným dnem pro uplatnění práva na dividendu bude jiný určený den, který nesmí předcházet dnu konání valné hromady, která rozhodla o výplatě dividendy, a nesmí následovat po dnu splatnosti dividendy. Význam tohoto rozhodného dne spočívá v tom, že právo na výplatu dividendy bude mít osoba, která bude k rozhodnému dni uvedena ve výpisu ze zákonem stanovené evidence cenných papírů.

• Finanční instituce, prostřednictvím které budou dividendy vyplaceny: Česká spořitelna, a.s. V období od 1. srpna 2011 do 31. října 2011 bude akcionářům - fyzickým osobám s trvalým pobytem ve Slovenské republice dividenda vyplácena prostřednictvím určeného peněžního ústavu se sídlem na území Slovenské republiky, kterým bude Slovenská sporiteľňa, a.s.

(Zdroj: ČEZ)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university