Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
CEO AVG Smith na CNBC k IPO: Vykazujeme trvalý růst, čekali jsme na vhodnou příležitost (video). Akcie zahajují až -18 %

CEO AVG Smith na CNBC k IPO: Vykazujeme trvalý růst, čekali jsme na vhodnou příležitost (video). Akcie zahajují až -18 %

02.02.2012 13:41, aktualizováno: 2.2. 17:29
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Český výrobce antivirových programů AVG Technologies prodal v primární nabídce (IPO) na newyorské burze osm milionů akcií, jejichž cenu stanovil na 16 dolarů za kus. To je na spodní hranici stanoveného pásma 16 až 18 dolarů. Cena tak celý podnik ohodnocuje na 870,1 milionu dolarů. Firma chce peníze využít převážně na další rozvoj. Akcie se začaly obchodovat na Wall Street dnes pod symbolem 'AVG' (ISIN: NL0010060661 RIC: AVG.N). Hned v úvodu však titul zamířil o více než 18 procent níže až na 13,09 USD.

Dnešní start obchodování akcií AVG na Wall Street:

AVG 2 


"V posledních letech vykazujeme vytrvalý růst a teď jsme jen čekali na vhodnou příležitost ke vstupu na trh," řekl v rozhovoru ve finanční televizi CNBC výkonný ředitel firmy JR Smith. O finančních vyhlídkách ale nic bližšího neřekl, neboť firmy jsou v poskytování informací tohoto druhu těsně před vstupem na burzu značně limitovány.

CEO AVG Technologies JR Smith v rozhovoru na CNBC:


"AVG nesmí tuto záležitost bohužel jakkoliv komentovat", řekla ČTK mediální zástupkyně brněnské firmy Sandra Zouzalová s odkazem na předpisy burzy. Smith ale řekl, že investoři projevili o akcie solidní zájem, přestože se firma setkala s hlasy, že další IPO z technologického sektoru se bude nabízet dost těžko.

"Peníze použijeme na další akvizice a na financování našeho dalšího růstu," podotkl Smith.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.04.2026
10:04Víkendář: Pro a proti členství v eurozóně
03.04.2026
16:16Pár poznámek k chování zlata
11:33Perly týdne: Ztratily automobilky kontakt s reálnými lidmi?
10:36Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
8:09Tržní houpačka pokračuje. Barclays radí zaměřit se na defenzivu a vybírá konkrétní tituly  
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data