Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk antivirové AVG loni stoupl téměř o tři čtvrtiny, 4Q přineslo náklady dalšího růstu

Zisk antivirové AVG loni stoupl téměř o tři čtvrtiny, 4Q přineslo náklady dalšího růstu

07.03.2012 8:34
Autor: Redakce, Patria.cz

Čistý zisk českého výrobce antivirových programů AVG Technologies loni stoupl zhruba o tři čtvrtiny na více než 100 milionů dolarů (téměř dvě miliardy Kč). V samotném čtvrtém čtvrtletí však prudce klesl na zhruba 0,8 milionu dolarů z více než deseti milionů před rokem, vyplývá z údajů, které firma zveřejnila. Očištěný zisk na akcii dosáhl 21 centů, neočištěná ztráta na akcii 3 centy.

Za poklesem čtvrtletního zisku podle společnosti stály například investice do nových produktů a kroky k posílení dlouhodobého růstu. Tržby ve čtvrtletí stouply téměř o 30 % na 74,3 mil. USD a v celém loňském roce o čtvrtinu na 272 mil. USD.

V letošním prvním čtvrtletí očekává firma očištěný zisk v rozmezí 10 až 11,5 milionu dolarů při tržbách 76 až 78 milionů dolarů. V celém letošním roce pak počítá s očištěným ziskem 52 až 55 milionů dolarů a tržbami 317 až 325 milionů dolarů.

AVG minulý měsíc vstoupila na newyorskou burzu. V primární nabídce (IPO) firma spolu se svými akcionáři prodala osm milionů akcií, jejichž cenu stanovila na 16 dolarů za kus, což podnik ohodnotilo na zhruba 870 milionu dolarů.

AVG, která se zpočátku jmenovala Grisoft, na trhu konkuruje firmám, jako jsou Symantec nebo McAfee. AVG uplatňuje obchodní model známý jako "freemium", což znamená, že své antivirové programy nabízí v základní verzi zdarma a platit si nechává až za prémiové a doplňkové služby. Značná část příjmů firmy pochází i z cílené reklamy a ze spolupráce s podniky Google nebo Yahoo.
Podobně jako některé další české podniky má společnost AVG Technologies sídlo v Nizozemsku. AVG Technologies vznikla v roce 1991, v současné době má více než 800 zaměstnanců. Kanceláře má v České republice, Velké Británii, Spojených státech, Německu, Francii, na Kypru, v Izraeli, Pekingu a Hongkongu. Podnik má zhruba 108 milionů zákazníků. V Česku zaměstnává zejména v Brně několik stovek lidí.

(Zdroj: AVG, Bloomberg, čtk)


Váš názor
  • AVG-rozjezd
    07.03.2012 10:51

    Po IPO to pro firmu nevypadalo moc dobře, a jen čas ukáže zda malá česká společnost obstojí proti velké konkurenci. Ale v každém případě jim fandím, a věřím že pomalejší rozjezd je předzvěstí úspěchu :)
    tim
Aktuální komentáře
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů
15:41J&T ARCH INVESTMENTS - Konference pro investory
14:47Traders Talk: Fed je více holubičí, Oracle překazil rally a investoři hledají stabilitu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data