Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Biggs pozitivní u USA i Číny (+video)

Biggs pozitivní u USA i Číny (+video)

30.4.2012 14:39, aktualizováno: 30.4. 15:22
Autor: Redakce, Patria Online

Aktualizováno

Evropa je stále středem současných problémů a její obyvatelé již vyslali jasný signál, že jsou „unaveni z úsporných opatření a chtějí více stimulace a růstu“. Pro CNBC to uvedl Barton Biggs. Na trhy mělo na konci minulého týdne vliv i zveřejnění růstu americké ekonomiky. Podle investora byla čísla „trochu nižší, než se čekalo“. V posledních dvou čtvrtletích ale reálný růst dosáhl v průměru 2,6 % a deflátor jen 1,2 % a v případě ekonomiky, která jde cestou udržitelného oživení, „nelze čekat nic lepšího.“ Biggs se také domnívá, že trh očekává určité snížení růstu HDP ve druhém čtvrtletí, americká ekonomika ale ve srovnání s většinou dalších rozvinutých ekonomik „vypadá dobře a nachází se ve velmi dobrém stavu“.

Biggs má za to, že ti, kteří zastávají negativní názor na vývoj v Číně a otevírají na jejím trhu krátké pozice, se mýlí. Čína totiž podle něho pravděpodobně dosáhne hladkého přistání a její růst se stabilizuje na úrovni 7 – 8 %, což je „dost dobré pro druhou největší ekonomiku na světě“. Trh nemovitostí se již stabilizoval a Čína bude „pozitivním překvapením a velkým plus pro světové trhy“.

Biggs se domnívá, že technologický sektor v USA se v současnosti nachází ve druhém či třetím roce technologického investičního cyklu, který bude trvat pět až sedm let. Valuace velkých firem jako jsou Microsoft, Cisco či Intel se podle něho nacházejí na „velmi rozumné úrovni“, protože i když již nejde o dynamické společnosti, stále jsou schopny růst. Tyto tituly patří do části investorova portfolia, kterou nazývá „starými technologiemi“, část nazývaná „nové technologie“ obsahuje firmy jako Apple.
 (Zdroj: CNBC)


Váš názor
  • soo - here you can hear it
    30.4.2012 16:03

    you don't have to believe me - but the message is clear. American economy si very healthy. Any doubts yet ? Have a nice day - all.
    sakisan
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data