Americké trhy oslabily již popáté v řadě, když se na trhy pomalu vracejí obavy z dalšího vývoje v Evropě. Obavy z dalšího vývoje v Evropě odstartovaly protesty proti dalším úsporám ve Španělsku a s tím související prudký skok u výnosů španělských vládních dluhopisů. Index S&P 500 oslabil o 0,57 %, DJIA ztratil 0,33 % a Nasdaq odepsal 0,77 %.
Cena americké ropy zaznamenala již sedmý pokles během posledních osmi dní, když propadla o více než procento na 89,97 USD/barel, a poprvé od srpna se dostala pod hranici 90 USD. Cenu nepodpořil ani pokles týdenních zásob ropy o 2,45 mil. barelů, zatímco analytici očekávali jejich téměř dvoumilionový nárůst. Prodeje nových domů v červenci poklesly meziměsíčně o 0,3 %, zatímco analytici očekávali jejich mírný 2,2% nárůst. Akcie stavitelů domů tak výrazně propadly v čele s akciemi Pulte Group a .
Díky propadu ceny ropy byly v rámci hlavních sektorů v indexu S&P 500 nejslabší akcie navázané na cenu ropy. Nedařilo se ani technologiím, zatímco minimální zisky dokázaly uzamknout utility. Euro oslabilo vůči dolaru na 1,285 na dvoutýdenní minimum, což se negativně projevilo u většiny komodit včetně zlata a mědi. Akcie posílily o 0,57 % na 753,46 USD, což je nejvyšší zavírací cena v historii. Analytici Canaccord Genuity a Baird shodně zvýšili cílovou cenu pro tento titul na 850 USD.