Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTÚ nařídil Telefónice CR obnovit služby pro LeeToo. Ta se může odvolat

ČTÚ nařídil Telefónice CR obnovit služby pro LeeToo. Ta se může odvolat

11.01.2013 15:29
Autor: Redakce, Patria.cz

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) nařídil Telefónice CR, aby obnovila poskytování mobilních služeb společnosti LeeToo. Operátor minulý týden firmě odpojil tisícovku SIM karet kvůli údajnému porušení podmínek smlouvy.

ČTÚ vydal rozhodnutí v prvním stupni, proti kterému se mohou firmy odvolat. Pokud Telefónica CR neobnoví poskytování služeb, může od úřadu dostat pokutu v řádu desítek až stovek tisíc korun. V odůvodnění ČTÚ uvedl, že „Telefónica CR neměla důvod odstoupit od rámcové dohody, protože nebylo prokázáno, že by navrhovatel porušil své smluvní povinnosti“.

"Doposud jsme žádné rozhodnutí ČTÚ neobdrželi. Pokud nám bude doručeno, seznámíme se s ním a rozhodneme o dalších krocích," reagoval prozatím mluvčí Telefóniky Hany Farghali. "Z důvodu ukončení smluvního vztahu mezi společností LeeToo a společností Telefónica Czech Republic bylo ukončeno poskytování služeb. LeeToo závažným způsobem porušovala Všeobecné podmínky a nereagovala na výzvy k nápravě," uvedl dříve dnes pro Patria.cz mluvčí Telefóniky CR.

Obě společnosti spolu podle neoficiálních informací vedou spor od loňského března. LeeToo působila na trhu jako tzv. šedý operátor. Využívala zvýhodněných podmínek, které operátor poskytuje velkým zákazníkům, ale nabízela je dalším koncovým uživatelům, což bylo v rozporu se smluvními podmínkami a Telefónica CR proto ukončila s LeeToo smlouvu a čísla 4. ledna odpojila.

"Je to poprvé v historii Česka, co zcela nevýznamná firmička dokázala ustát likvidační útok nadnárodní korporace s obrovským právním oddělením a neomezeným financováním sporu. SIM karty stále nemáme aktivní, a tak naší hlavní obavou je, že O2 opět nebude respektovat zákony a bude odkládat znovuzapojení služeb," reagoval na prvoinstanční verdikt ČTÚ, proti kterému se lze odvolat, člen představenstva LeeToo Rostislav Levkovič.Telefónica se již v minulosti přela s několika firmami, které přeprodávaly její služby uzavřeným skupinám zákazníků. Spory vedla například se společnostmi TMT nebo Hermod, které poskytovaly několik desítek tisíc SIM karet.

(Zdroj: ČTÚ, čtk, Telefónica CR)


Čtěte více:

Telefónica CR pod drobnohledem ČTÚ: odpojila stovky SIM karet firmy LeeToo
09.01.2013 16:33
Telefónica CR kvůli údajnému porušení smluvních podmínek odpojila ve s...
LeeToo, které Telefónica CR ukončila služby pro porušování podmínek, dala ČTÚ návrh na zahájení kontroly
11.01.2013 8:38
Společnost LeeToo dala podnět Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ), a...

Váš názor
 •  
  18.01.2013 13:23

  já už dlouho tvrdím , že ČTU je třeba rozpustit a vedení zavřít. http://mobil.idnes.cz/facebook-volani-zdarma-
  Homo
  •  
   18.01.2013 13:37

   http://euro.idnes.cz/facebook-elektrinai-zdarma-.cz Brusel nařídí výrobcům elektřiny,aby 1 hodinu denně dodávali svým odběratelům zdarma nebo za měsíční paušál,kde bych vycházela 1 kwh na 30% ceny. Co Vás ty telefony tak serou.proč si nestěžujete na čez nebo eon či vodárny...neměly by taky mít virtuály?
   ?
 • Tragédie..
  13.01.2013 2:03

  Mno, tato tragická událost, kdy malinká firmička se musí postavit tak velké korporaci a žádná televize se toho nechce zůčastnit, je opravdu smutná. Tisková zpráva TO2, je poněkud pokaždé jiná, tak nevím co si o tom myslet. Každopádně se stotožňuji s lihem (vyjádření tiskového mluvčího TO2), kdy opravdu nám byla pořádná a jedovatá dávka podána, ale nikoliv LeeToo, ale samotnou TO2. Bez sebemenšího varování nám v pátek přišla sms,že naše číslo bude deaktivováno. Ve 22 hod, byla simkarta vypnuta. Pokud přehlédnu, že jsem potřeboval volat doktora pro svou přítelkyni, záložní simkartu jsem neměl a telefonní budka TO2 opět nefunkční, tak bych rád poděkoval TO2 o její velký zájem o potencionální zákazníky.Vzhledem k tomu, že byli propouštěni amnestovaní vězni,jak všude média uvádí, nebezpeční a jednalo se o 1000 simkaret, určitě velká spousta lidí chodila z práce a neměla možnost mít jedinou variantu jak si zavolat. Třeba jen manželovi,nebo přítelovi.Tedy, pokud se chce TO2 ohrazovat na porušení podmínek, ať si zamete před svým prahem. Nutno ještě dodat, že simkarta stále není aktivní.Číslo nám aktivují jen tehdy, pokud navštívíme pobočku TO2, která je 30 Km daleko a jsem také v marodním stavu,takže si ani nemohu na pobočku zajít.Pokud to shrnu, můj názor je, že jsme pouze rukojmí pro TO2. Nechci jejich paušál a nechci být nijak nátlakován. Doufám, že pro tentokrát David Goliáše převálcuje.Držím palce LeToo.
  Nonstopserviscz
  • Re: Tragédie..
   13.01.2013 13:01

   Smluva ,kterou uzavřeli s O2 zakazovala přeprodej služeb poskytnutých tomu leo.Co nechápeš na tom,že prodávali to co neměli a porušovali smlouvu.
   ?
   • Tragédie..
    13.01.2013 17:28

    Ty máš kříšťálovou kouli,že?
    Nonstopserviscz
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y