Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Guvernér BOE: Přestaňme démonizovat bankéře

Guvernér BOE: Přestaňme démonizovat bankéře

20.05.2013 8:22, aktualizováno: 20.5. 8:30
Autor: ČTK

Aktualizováno

Přestaňme svalovat všechnu vinu za poslední finanční krizi výlučně na bankéře. Vyzval k tomu politiky, média a veřejnost dosluhující guvernér britské centrální banky Mervyn King. Problém nebyl v jednotlivcích, ale v systému, řekl King podle dnešního vydání listu The Telegraph v rozhovoru pro televizi Sky News. 

"Bankéři nejsou jediným vysvětlením krize," řekl King. "Nedémonizujme jednotlivce. Nebyl to problém jednotlivců, ale problém selhání systému," dodal. Podle něj se bankovnímu sektoru umožnilo, aby se příliš rozrostl, "dali jsme mu příliš vysoké postavení ve společnosti a nezajistili jsme jeho adekvátní regulaci". 

Nynější reformy v regulaci finančního sektoru v Británii povedou za několik let "k revoluci v řízení bankovnictví a my budeme opět moci být na britské bankovnictví hrdí", řekl King. "Lidé pak místo toho, aby britské banky zesměšňovali, jako se to dělo v letech 2007/08, kdy se věci vyvinuly špatně, se zastaví a řeknou si, vida, poučily se z toho". 

King odchází z čela Bank of England na konci června. Po něm převezme tradiční britskou instituci dosavadní guvernér kanadské centrální banky Mark Carney.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.03.2026
13:01Týdenní výhled: Další vývoj kolem Íránu je stále naprosto nejasný  
11:48Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají  
11:28Sázky na vyšší sazby ustupují, což svědčí akciím i dluhopisům  
10:28Rohan financing s.r.o.: Oznámení o změně emisních podmínek
10:25Rozbřesk: Situace v Íránu se dál dramatizuje, česká inflace se v březnu může vrátit nad dvě procenta
8:58Ropa kvůli Blízkému východu dál zdražuje
8:58J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
8:56Válka v Íránu dále eskaluje, ropa zpět nad 115 dolary a futures jsou smíšené  
6:09Průzkum Fidelity: Geopolitika zesiluje rostoucí rozdíly na rozvíjejících se trzích  
29.03.2026
16:36Výprodej evropských dluhopisů nemusí být u konce. Výnosy mohou zůstat vysoko i po skončení konfliktu  
8:31Víkendář: Je řešením embargo na Írán?
28.03.2026
14:27Čína zažívá boom „ekonomiky emocí“. Spotřebitelé utrácejí méně racionálně a více pro radost
8:08Víkendář: Přehnané predikce dalšího růstu cen ropy?
27.03.2026
21:45Americké akciové indexy směřují níže
17:29Jak si stojí dolar ve světle úrokových diferenciálů? A co s nimi udělají ceny ropy?
16:16Pád CSG. Akcie na závěr týdne výrazně oslabují a už jsou pod IPO cenou
15:03Macquarie: Ropa může vystřelit až na 200 USD za barel, pokud se válka protáhne do června
13:39Když smícháte Jack Daniel's a Jameson. Lihovarničtí giganti jednají o fúzi
12:02Perly týdne: Ropa dlouhodobě k 80 dolarům za barel, žádná alternativa k americké měně
11:50Velká nejistota trvá, rostoucí ropa a výnosy tlačí akcie do červeného  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y