Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Česká AVG Technologies koupila americkou PrivacyChoice

Česká AVG Technologies koupila americkou PrivacyChoice

22.05.2013 11:14
Autor: ČTK

Tuzemská antivirová firma AVG Technologies koupila americkou společnost PrivacyChoice, která se zabývá ochranou uživatelů na internetu. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Cenu však společnosti nesdělily. 

PrivacyChoice, která byla založena roku 2009, se zaměřuje na zjednodušení ochrany soukromí uživatelů internetu. Její aplikace Privacyfix funguje pro různé internetové prohlížeče v sedmi jazykových mutacích. Uživatelé mohou spravovat nastavení soukromí z jediného panelu, na kterém mohou vidět, které společnosti je na internetu sledují, které stránky sdílejí osobní informace a na kterých stránkách došlo v minulosti k úniku údajů. 

"Obě naše společnosti sdílí stejnou vizi, kterou je vést uživatele k zodpovědné péči o jejich soukromé online informace. Toto je klíčovou součástí našeho přístupu k poskytování soukromí, ochrany a výkonných řešení na různých platformách a zařízeních," uvedl výkonný ředitel AVG John Giamatteo. 

Privacyfix je momentálně dostupný v USA pro Google Chrome a Mozilla Firefox, následovat bude i Microsoft internet Explorer a další mezinárodní trhy. Protože uživatelé využívají ke svému digitálnímu životu stále více mobilní přístroje a také kvůli široké škále problémů, které mobilní soukromí představuje, bude letos Privacyfix zpřístupněn také pro operační systémy iOS a Android. To umožní rozšíření ochrany soukromí pro uživatele smartphonů a tabletů. 

Původně česká firma AVG Technologies má 150 milionů uživatelů svého bezpečnostního softwaru po celém světě. Firma vykázala v prvním čtvrtletí letošního roku tržby 104,7 milionu dolarů, což je oproti stejnému období loňského roku zvýšení o 26 procent. Čistý zisk činil 24,4 milionu dolarů, v prvním čtvrtletí roku 2012 to bylo 10,9 milionu USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data