Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ericsson: Počet chytrých telefonů se za 6 let ztrojnásobí díky poptávce z emerging markets

Ericsson: Počet chytrých telefonů se za 6 let ztrojnásobí díky poptávce z emerging markets

11.11.2013 13:04
Autor: ČTK

Počet chytrých telefonů používaných po celém světě se do roku 2019 zhruba ztrojnásobí a poroste rychleji, než se dosud očekávalo. Povede to k velkému nárůstu objemu přenášených dat a k dalšímu rozšiřování rychlých mobilních sítí. Předpověděla to dnes švédská společnost Ericsson. Očekávaný růst vysvětluje tím, že levné chytré telefony, které umožňují sledovat video nebo surfovat po internetu, si bude pořizovat víc lidí v rozvíjejících se ekonomikách. 

Největší světový výrobce telekomunikačních zařízení očekává, že počet používaných chytrých telefonů se do konce roku 2019 zvýší na 5,6 miliardy z 1,9 miliardy v tomto roce. Objem dat přenášených telekomunikačními sítěmi se mezi letoškem a rokem 2019 zdesetinásobí. Stane se tak především díky videu, například filmům a televiznímu vysílání, které je možné v chytrých mobilech sledovat, uvedl Ericsson v pololetní zprávě o celosvětových trendech v telekomunikacích. 

V předešlé zprávě zveřejněné v červnu společnost odhadla, že množství používaných chytrých telefonů do konce roku 2018 vzroste na 4,5 miliardy. V dnešní zprávě tento údaj zvýšila na 5,1 miliardy. 

"Nepřidali jsme jen jeden rok, ale také jsme vzali v potaz to, co pozorujeme na trhu...a v různých oblastech jakožto další nárůst chytrých telefonů," řekl v rozhovoru s agenturou Reuters šéf strategií Ericssonu Douglas Gilstrap. Chytré mobily podle něj budou dostupnější. Nová infrastruktura v Asii a Tichomoří, na Blízkém východě a v Africe pak pomůže rozšířit jejich využívání. 

Tlak na telekomunikační sítě se zvýší a operátoři budou rozšiřovat rychlé mobilní sítě LTE, aby do roku 2019 pokryly víc než 65 procent světové populace. Loni dosahovalo toto pokrytí zhruba deseti procent. 

Podle společnost Strategy Analytics výrobci ve třetím čtvrtletí na trh dodali přes čtvrt miliardy chytrých telefonů, o 45 procent víc než ve stejném období loni.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.10.2025
14:06Preciznost, AI a růst. Intuitive Surgical po silném kvartálu zvyšuje výhled i marže  
13:57Beyond Meme? Akcie výrobce rostlinných burgerů vystřelily o 1300 procent za čtyři dny
12:36Otřes představenstva Novo Nordisk. Výrobce léků na hubnutí hledá cestu k americkému spotřebiteli
11:31Výsledky tlačí akcie níž, zatímco zlato se po výplachu stabilizuje  
11:05Výsledky Netflix: Jednorázový náklad z Brazílie zatížil marže a poslal akcie o 6 procent níže  
10:20Trh se po výprodeji zlata a stříbra připravuje na další volatilitu  
8:55Netflix pod tlakem, švýcarský frank na steroidech a summit Trump-Putin možná nebude  
8:43Rozbřesk: Mohou nižší ceny energií změnit náladu v bankovní radě?
6:07Kdysi se jí říkalo 'výrobce vdov'. Nyní jde o nejvýnosnější sázku na dluhopisovém trhu  
21.10.2025
22:35Zisk Netflixu skončil ve třetím čtvrtletí pod odhady, příjmy z reklamy ale byly rekordní
22:00Americké akciové trhy atakují historická maxima  
17:18AI má z ekonomického hlediska hodně dobré podmínky pro rozvoj, částečně si dláždí cestu sama sobě
16:12Automobilky se bojí nedostatku vzácných zemin. Čína může do dvou měsíců zastavit celý průmysl, tvrdí
15:44Korporátní Amerika věří v růst a vrací investorům optimismus
13:58General Motors (+9 %) šlape na plyn. Navyšuje výhled, zisky ve 3Q táhly pickupy
13:56Coca-Cola překonala odhady, poptávka na klíčových trzích ale zůstává slabší
13:10Před lety selhala, nyní se francouzská DBV Technologies znovu pokouší prorazit s náplastí na arašídovou alergii
12:07Evropa dopoledne jen přešlapuje v očekávání výsledků a americko-čínského jednání  
11:39RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:38Výhled na výsledky: MONETA míří k meziročnímu růstu zisku o 11 %  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data