Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Sázky na potenciální akviziční cíle: OMV

Sázky na potenciální akviziční cíle: OMV

30.1.2014 18:11

Pohled na potenciální akviziční cíle v Evropě od Morgan Stanley ukazuje, že mezi firmami s větší kapitalizací je na prvním místě OMV (viz článek této série z minulého týdne).

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
 • Co je podstatného
  30.1.2014 19:53

  v tomto článku? Může to někdo hodit sem ?
  jarom
  • Re: Co je podstatného
   30.1.2014 20:08

   Pohled na potenciální akviziční cíle v Evropě od Morgan Stanley ukazuje, že mezi firmami s větší kapitalizací je na prvním místě OMV. výsledky 19.2.Z hlediska poměru provozního cash flow a investic na tom není OMV nijak růžově .Porovnáme-li pak čistý zisk a cash flow po investicích, je nám jasné, že tu máme další společnost, u které jsou ziskovost a EPS jen hodně parciálními ukazateli. A nebude tomu jinak ani v roce 2013-Celkově můžeme akcii OMV hodnotit jako vhodnou pro zde dříve zmíněné cenové „násobné rovnováhy“. Pokud by se firma skutečně stala akvizičním cílem, měl by tu být prostor pro posun do rovnováhy jiné – vyšší. ....................článek je dlouhy, Jsou tam dvě tabulky a výpočty. Hledej na Bloombergu určitě najdeš podobnou rešerži. OMV nesleduji, ale dnes jsem hledala něco k Statoilu a tak mně vybehl i tento článek, ve kterém se o této firmě také hovoří.
   AMN
   •  
    30.1.2014 20:38

    Zkusil jsem nákup OMV jsa ovlivněn http://www.investicniweb.cz/2014/1/6/tri-investicni-tipy-na-leden/ na Inv.webu z 6.1. dokonce hodně níže, než byla cena v době zveřejnění. Bohužel to zatím vypadá, že se asi hlavní makléř brokerjetu ČS Martin Urban notně seknul a i já s ním. Naštěstí jen s málem a taky možná, že se to nakonec otočí. Do OMV (je to moloch jako ČEZ) taky moc nevidím, tedy jsem vsadil na doporučení a na TA. Uvidím jak se to vyvine. Ředit nemíním.
    jarom
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba