Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
NWR oznámila restrukturalizaci svého dluhu

NWR oznámila restrukturalizaci svého dluhu

2.6.2014 10:23
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

NWR dnes oznámila restrukturalizační dohodu s výborem věřitelů a majoritním vlastníkem skupinou BXR Mining. Současný nesplacený dluh 775 mil. EUR má být snížen na 450 mil. EUR, a to za pomoci 2 nástrojů. Tím prvním je tendr na odkup existujících dluhopisů, druhý představuje vydání a výměna nových dluhových nástrojů.

Součástí restrukturalizace je navýšení kapitálu o 185 mil. EUR. Z této částky je již přislíbených 160 mil. EUR, z čehož 75 mil. EUR připlyne od hlavního akcionáře BXR Mining a stane se součástí vlastního kapitálu (akcie), dalších 50 mil. EUR obdobně dodají stávající držitelé dluhopisů. Ti také souhlasili s vydáním dalších 35 mil. EUR v rámci nové dluhové facility. Zbylých 25 mil. EUR hodlá NWR řešit vydáním nových akcií, jejichž krytí by měl garantovat upisovatel. Dodatečných 100 mil. EUR pak společnost plánuje získat skrze emisi akciových práv.

Restrukturalizace zahrnuje i prodloužení splatnosti dluhu do roku 2020 a také možnost obsluhy dluhu skrze hotovostní platby nebo tzv. systém PIK (pay-in-kind), který umožňuje splacení dluhu skrze další dluhové nástroje nebo akcie. NWR plánuje dokončení transakce koncem září 2014.

Producent černého uhlí a koksu v prvním kvartále roku hospodařil se ztrátou 27 mil. EUR, když se meziročně snížily výnosy o 18 %. V nich se projevily nižší ceny koksovatelného a energetického uhlí. Došlo také ke snížení objemu externích prodejů. Průměrná cena koksovatelného uhlí na druhé čtvrtletí 2014 je pak sjednána na 85 EUR/t, což představuje šestiprocentní pokles oproti předchozímu čtvrtletí. Cena energetického uhlí pak má klesnout na 54 EUR. I proto je otázka řešení dluhové obsluhy pro NWR důležitá. Celkovou finanční situaci pak společnost řeší postupným snižováním nákladů, které by mělo přispět ke snížení kumulace ztráty. I díky tomu klesly jednotkové hotovostní náklady těžby v prvním čtvrtletí o 23 %.

NWR dnes také oznámila, že v roce 2015 počítá s poklesem své produkce o 5 % z úrovně 9-9,5 mil. tun očekáváné pro rok 2014.

Revize kapitálové struktury byla analytiky již delší dobu očekávána. Počítalo se s překlopením části dluhu do formy akcií i navýšením kapitálu skrze novou emisi. Akcie na oznámení reagovaly poklesem až o 8,6 % na 9,6 . Nyní se obchodují na 10,5 .

Komentář analytika bude doplněn v průběhu dne...


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  •  
    2.6.2014 11:17

    Nejsou oznámený zásadní parametry. Tohle jsou informace o ničem. Taky to ještě bude muset schválit valná hromada, což je sice vzhledem k majoritnímu vlastníkovi formalita, ale pořád to může někdo napadnout...
    qwer
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - HDP, q/q a
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university