Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Manažeři hedgeových fondů varují: Letošní zhodnocení bude poloviční

Manažeři hedgeových fondů varují: Letošní zhodnocení bude poloviční

21.07.2014 15:32
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

Rekordní úrovně akciového trhu a obava z blížící se korekce přiměla manažery hedgeových fondů přinést investorům nepříjemnou zprávu – letos mají počítat s méně než polovičním zhodnocením oproti předchozímu roku.

Ze 150 manažerů spravujících aktiva v celkové hodnotě okolo 380 mld. USD jich v průzkumu společnosti Preqin dobrá polovina uvedla, že letos počítá se zhodnocením okolo pěti a méně procent. Pokud se nemýlí, jednalo by se o pořádný sešup z průměrné výnosnosti, které hedgeové fondy dosáhly během dvanácti měsíců loňského roku. Během nich svým klientům totiž v průměru zhodnotily prostředky o 11 % a překonaly tak i výsledek roku 2012 na úrovni 10 %.

Manažeři svým částečným pesimismem navázali na slova šéfky Fedu Janet Yellen a jejích kolegů, kteří označili současné valuace za silně přešponované. Poukazovali tak na letošní zhodnocení amerických indexů S&P 500 a Nasdaq, které od prvního ledna připisují sedm respektive šest procent, což je poslalo na rekordní maxima. Někteří investoři proto nahlas spekulují o riziku možné prudší korekce.

Prozatím se však akciové trhy těší nezměrné důvěře investorů. Podle červnové studie Bank of America Merrill Lynch účastníci finančního trhu upřednostňují akcie před ostatními třídami aktiv ve více než 61 % případů, což je druhý nejlepší výsledek za posledních třináct let.

Zdroj: Preqin, CNBC


Čtěte více:

Marc Faber: Kolosální bublina na trhu aktiv splaskne
09.07.2014 10:25
Jde o otázku, kterou si klade snad každý investor – Jsou současné ceny...
Blackrock ohlásil svoje výsledky za Q2, EPS 4,86 USD +9,5 % proti Q1
16.07.2014 12:46
Blackrock oznámil svoje výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku. Uprav...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.11.2025
17:13Velmi nízká budoucí návratnost amerických akcií?
16:01Bitcoin poslali dolů jeho dlouhodobí držitelé
13:59McDonald's mírně zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
12:58PODCAST Analytický radar: Moneta předběhla trh, Erste sází na Polsko, Komerční banka drží stabilitu
12:26Akcie zpomalují pokles, ale zůstávají pod tlakem i dnes  
11:20AMD překonala očekávání, výhled na čtvrtý kvartál posílil díky AI a serverům  
10:47Výsledky Novo Nordisk zaostaly za očekáváním, výhled po zbytek roku opět snížen. Akcie i tak rostou  
10:38Apple míří na trh levných notebooků. Nový Mac má stát pod 1000 USD
10:32Novo Nordisk hlásí slabší výsledky a snižuje výhled. Akcie mírně rostou – dosáhly už dna?
10:20Nejdelší shutdown v historii USA: republikáni a demokraté se stále přou o financování
10:17Česká inflace lehce nad odhadem, co na to zítra řekne ČNB?
8:56Wall Street pod tlakem, Novo Nordisk opět zklamal a futures jsou v červeném  
8:41Rozbřesk: Klesající polská inflace dovolí centrální bance snížit sazby
6:41Evropští výrobci aut míří k oživení. Rok 2026 může být zlomový
04.11.2025
22:53AMD překonala odhady a dodala silný výhled
22:01Wall Street varuje před korekcí, trh reaguje poklesem  
17:39Americká ekonomika v následujících dvou letech – nájezd na rychlejší rovnováhu?
15:26Jakub Blaha: Spotify pokračuje v růstové trajektorii, a to jak v počtu uživatelů, tak v ziskovosti  
14:18Ani rekordní čísla Uberu nestačila. Akcie jedou z kopce  
13:45Nvidia a Deutsche Telekom staví v Německu první tovránu na AI za miliardu eur

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách