Aktualizováno Osobní příjmy Američanů v prosinci stouply o 0,3 procenta, tedy mírně víc, než se čekalo. Jde o stejné tempo jako před měsícem. Výdaje ovšem tento vývoj nekopírovaly a naopak klesly o 0,3 procenta. Vzhledem k celkem výraznému snížení maloobchodních tržeb se pokles výdajů čekal, ale pouze o 0,2 procenta. Zjednodušeně tedy závěr roku v zámoří nebyl ve znamení masivního utrácení, ale naopak šetření. Míra úspor stoupla na 4,9 procenta.

Nominální úroveň výdajů tlačí dolů klesající ceny, takže pokles nelze brát až tak negativně. Reálně vychází pouze nepatrné snížení výdajů, když cenový index výdajů na osobní spotřebu za prosinec klesl o 0,2 procenta.
Meziročně jsou osobní příjmy o 4,6 procenta výš, což je zrychlení z 4,2 v listopadu. Ještě větší zrychlení dostáváme v reálných číslech, kde činí meziroční nárůst 3,7 procenta po listopadových 2,9 procenta. Osobní výdaje jsou oproti stejnému období předminulého roku o 3,6 procenta výš, prakticky celé zpomalení z 4,1 však jde na vrub nižší inflaci.
Zpráva o situaci na poli spotřebitelských financí je mírně horší, než se čekalo, ale nepřináší velké překvapení. Výdaje tlačí dolů ceny, ale spotřebitelé vedle toho byli i opatrnější a zvýšili úspory. Zdroj příjmů v podobě mezd nebyl v prosinci tak silný, což ukázala už dříve data z ministerstva práce. Příjmy z jiných zdrojů (renty, sociální dávky) se ale ukázaly jako dostatečná kompenzace a ve výsledku tedy příjmy udržely tempo. Navíc, právě díky nízké inflaci bohatnou spotřebitelé o něco rychleji, než ukazují nominální statistiky.