Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Putin: Sestřelení letadla je rána do zad, tragicky poškodí vztahy

Putin: Sestřelení letadla je rána do zad, tragicky poškodí vztahy

24.11.2015 15:24
Autor: Redakce, Patria.cz

Dnešní sestřelení ruského letadla tureckou armádou bude mít tragický dopad na vztahy Ruska s Tureckem, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin. Incident podle něj překročil rámec obyčejného boje s terorismem a je ranou do zad, kterou Rusku zasadili přisluhovači teroristů.

Ruské letadlo Su-24 sestřelila raketa vzduch-vzduch, kterou vypálil turecký stíhací letoun F-16, prohlásil Putin při setkání s jordánským králem Abdalláhem II. v přímořském letovisku Soči. Ruský stroj přitom podle ruského vůdce Turecko nijak neohrožoval, byl nasazen do operace s bojovníky Islámského státu v Sýrii.

"Rusko nestrpí, aby docházelo k takovým zločinům, jako byl útok na ruský Su-24," citovala ruského prezidenta agentura TASS. Turecká žádost svolat po incidentu jednání Severoatlantické aliance "vypadá jako pokus dát NATO do služeb Islámského státu", citovala ruská tisková agentura Putina.

"Dnešní ztráta je spojena s úderem, který nám zasadili do zad přisluhovači terorismu. To, co se dnes stalo, nemohu označit jinak," řekl šéf Kremlu.

Ruský stroj se podle něj nacházel kilometr daleko od tureckých hranic a operoval v hornatých oblastech provincie Latákíja. "Jsou tam soustředěni ozbrojenci, pocházející hlavně z Ruské federace. V tomto smyslu (ruští letci) plnili svůj základní úkol," řekl Putin. Šlo podle něj o "preventivní údery proti teroristům, kteří se kdykoli mohou vrátit do Ruska".

Zdroj: ČTK, RTRS, TASS

 




Čtěte více:

Neustávejme v potírání finanční kriminality
24.11.2015 14:18
Víte, co je to hawala? Pak můžete přeskočit první dva odstavce. Pro o...
Turci sestřelili Putinův bombardér
24.11.2015 15:29
Turecká armádní letadla dnes u hranice se Sýrií sestřelila ruský vojen...
Americký HDP rostl ve 3Q rychleji díky zásobám
24.11.2015 14:44
První odhad amerického HDP za třetí čtvrtletí hovořil o (mezikvartální...

Váš názor
  • Typický přístup bolševika
    24.11.2015 17:17

    Proč nemyslel n vztahy se světem, když napadl a anektoval Krym nebo když jím dodané rakety sestřelovaly civilní letadlo. Putin si ukous větší sousto než dokáže sníst. Jen at' se ted' udáví. jak stohoven ?
    žíža
    • Re: Typický přístup bolševika
      24.11.2015 18:52

      Lidi, stratili jste rozum? Kolik vyvolalo Rusko konfliktů po 2. světové válce a kolik USA. Zkuste se kouknout na vývoj hospodaření světového četníka. Nebýt konfliktů a následných prodejů extrémního množství zbraní a získání levných zdrojů energií, tak je celkem amík v háji, že. Jsou to jen grafy a čísla, která nemaj s tím co si kdo myslí a jaký má názor žádnou spojitost. PS : a zkuste si v amíkově zalít sami zahradu, pak průser že.
      Bohus
      •  
        24.11.2015 19:11

        Docela dost. Korea, Maďarsko, ČSSR. nevím jestli mám počítat i války proti Izraeli, kde rusáci mocně vyzbrojovali arabáče. Pak tu máme afgánistán, gruzie, ukrajina... Američani na tom budou podobně,holt velmoci ale nikdy neokupovali nás takže fandím USA.
        ..
    • Re: Typický přístup bolševika
      24.11.2015 17:47

      tebe napadla nejaka choroba??
      velkaamdvedice
    • Re: Typický přístup bolševika
      24.11.2015 17:40

      naši neviditelní vůdci již budou muset s Putinem zamést, nebo jsou nikomu a k ničemu ??? válku
      robelix
Aktuální komentáře
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent
9:58BMW překonává slabší trh v Číně rekordními objednávkámi v Evropě  
9:31Rozbřesk: Polská inflace roste, ale sázet na zvyšování sazeb v Polsku je předčasné
8:53Geopolitické uklidnění, AMD výrazně překonalo odhady a Novo vytáhl Wegovy  
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y