Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ruská centrální banka snižuje úroky na rovných 10 %

Ruská centrální banka snižuje úroky na rovných 10 %

16.09.2016 13:01
Autor: Jan Čermák, ČSOB

Ruská centrální banka (CBR) v souladu s tržními očekáváními snížila svoji hlavní úrokovou sazbu o 50 bazických bodů, tedy na rovných 10 %. Cyklus snižování úrokových sazeb však v Rusku nekončí, neboť sama centrální banka uvádí, že by mohla na dnešní krok navázat v první polovině příštího roku. Relativně přísná měnová, resp. úroková politika má tudíž podle CBR přetrvat až do konce roku 2016 tak, aby v příštím roce bylo dosaženo inflačního cíle (4,0 %).

Inflace se nicméně v Rusku vyvíjí příznivým směrem (tedy dolů), k čemuž, jak správně poznamenává komentář CBR, přispívá stabilní rubl a dobrá sklizeň. Celkově však ruští centrální bankéři pohlížejí na ruskou ekonomiku poměrně konzervativně, když příští rok vidí jen jednoprocentní růst založený na ceně ropy okolo 40 dolarů za barel (např. náš odhad pro ropu Brent na rok 2017 je na 55 USD/barel).

Velmi pozvolný postup ruské centrální banky v uvolňování měnové politiky by každopádně měl i nadále přispívat ke stabilitě rublu i do budoucna a měl by tak pomáhat vyhlazovat případné výkyvy způsobené pohybem cen ropy.

 
 
 

Čtěte více:

Dolar nepokračuje v posilování, dnes se daří jenu
16.09.2016 10:47
Včerejší reakce trhů na bohatý příděl amerických makrodat byla dost ro...
Evropa na konci týdne ztrácí, Deustche Bank -7 %
16.09.2016 11:04
Evropské akciové trhy v úvodu posledního obchodního dne týdne oslabují...
ČR: Ceny v průmyslu v srpnu zpomalily meziroční pokles na 3,4 pct
16.09.2016 11:25
Ceny průmyslových výrobců v ČR v srpnu meziročně opět zpomalily pokles...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.05.2026
9:53Víkendář: Když lidé žijí s dobrým počasím 20 let, hurikán je pro ně pak mnohem znepokojivější, než když jsou na bouře zvyklí
09.05.2026
9:48Víkendář: Růst mezd je vnímán jako odměna za lepší práci, růst cen jako nespravedlnost
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data