Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Libra dál ztrácela, má ale šanci otočit down trend

Technická analýza - Libra dál ztrácela, má ale šanci otočit down trend

12.10.2016 16:07
Autor: Jakub Brukner, Patria Finance

GBPUSD: Index relativní síly RSI se nachází v neutrálních hodnotách okolo 40 bodů. MACD signální křivka je protnuta shora, což může ukazovat na opětovný pokles. Parabolický trendový indikátor SAR značí up trend. Fractal naopak down trend.

Preferovaný scénář: LONG pozice. Libra by se mohla odražením od denního pivotu při 1,2192 GBPUSD dostat k opětovnému překonání denní R1 při 1,2294 GBPUSD, čímž by zároveň prorazila horní hranici regresního kanálu. Další rezistence R2 se nachází při hodnotě 1,2476 GBPUSD.

Alternativní scénář: SHORT pozice. Pokud libru nijak nepodpoří hlasování britského parlamentu, může postupně pokračovat v sestupu až k úrovním 1,20XX GBPUSD. Nejbližší denní rezistence R1 se nachází při 1,2015 GBPUSD.

Klíčové týdenní technické úrovně:

R2 – 1,2476
R1 – 1,2294
Pivot – 1,2192
S1 – 1,2015
S2 – 1,1908

usdgbp  

Komentář: Libra za poslední týden nadále pokračovala v ústupu proti dolaru. Poslední data z britského průmyslu pro ni byla zklamáním. Během pátečního obchodování v Asii se dokonce na několik okamžiků propadla o 6 % níže proti čtvrtečnímu závěrečnému kurzu na páru s dolarem. Incident nyní prověřuje Bank of England. Spekuluje se o vlivu hedgeových fondů, které mohly svými agresivními prodeji za nízké likvidity spustit stop pokyny algoritmických obchodních programů. Libře se podařilo trochu zmírnit ztráty až dnes po rozhodnutí britské premiérky Theresy Mayové, že nechá o aktivaci procesu výstupu Velké Británie z EU hlasovat ještě britský parlament. Kurz libry proti dolaru následně vyrostl o 1,5 %. Dnešní zasedání FOMC opět blíže napoví o načasování úrokového hiku v USA. Očekává se však, že dnešní projevy vystupujících členů Fedu dolar spíše posílí.

 

Čtěte více:

Ericsson varoval před zklamáním, pesimismus stáhl i Nokii
12.10.2016 12:42
Více než 17 procent ztratily dnes v dopoledním obchodování akcie výrob...
Turkish Stream – politika, nebo byznys?
12.10.2016 11:52
Plynovod mezi Ruskem a Tureckem nakonec bude vybudován. Vypadá to tak,...
Fidelity International: Vliv Brexitu se v eurozóně ještě neprojevil, ale…
12.10.2016 14:24
Eurozóna vykazuje i nadále stabilní, ačkoli nevýrazný růst. Domnívají ...
Neobvyklý příběh britských akcií
12.10.2016 15:55
Podle kurzu libry by se zdálo, že Brexit je pro britskou ekonomiku už ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2026
10:35Deloitte: Nájmy mezičtvrtletně zdražily o 2,1 procenta na 339 Kč za metr čtvereční
10:22Palantir opět "explodoval". Tržby i zisk táhnou zejména vládní kontrakty, významně vyšší je i výhled
9:59Akcie Pinterestu raketově vzrostly. Inspirativní sociální síť překonala odhady a zlepšila výhled
9:58SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:46UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:26UniCredit překonala očekávání, zlepšila výhled a znovu míří na Commerzbank
8:59Rozbřesk: Obchodní příměří mezi USA a EU se drolí
8:51CSG pod palbou, ještě silnější Palantir a čekání na AMD  
6:05FX Strategie: Koruna stále sleduje primárně ceny ropy, dolaru mohou prospět solidní data z trhu práce  
04.05.2026
16:46PODCAST Týdenní výhled: Technologie táhnou výsledky Palantiru a AMD. Sazby ČNB zůstanou stabilní  
16:34Umění odhadovat akciové trendy
16:29Akcie CSG se po zprávě shortaře Hunterbrook propadly až o 26 %
15:35Bitcoin překročil 80 tisíc dolarů. Poprvé od ledna
14:02Akciové trhy opět táhne jen hrstka titulů. Extrémně úzká rally zvyšuje šance na korekci  
13:14Dánsko pozastavuje rozšiřování datových center kvůli přetížení sítě
12:11Akcie začínají týden smíšeně po dobrých výsledcích a další falešné naději kolem Íránu  
10:49Nový šéf Berkshire Hathaway Greg Abel se představil investorům. Slíbil stabilitu a čeká na příležitosti
9:28Rozbřesk: Česká ekonomika klopýtla, Írán za to ale zatím nemůže
9:15Král meme akcií má nový cíl. GameStop navrhl koupi eBay za 56 miliard dolarů
9:15Primoco hlásí nejlepší první kvartál v historii. Tržby přesáhly 100 milionů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index ISM ve službách
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Prodeje nových domů