Po dobrých výsledcích velkých amerických bankovních domů , , , a se vyšším než očekávaným EPS pochlubila i investiční banka , která z významných amerických bank reportovala v úterý výsledky jako poslední.
Analytici oslovení agenturou Bloomberg odhadovali za třetí kvartál zisk 0,68 USD na akcii, zatímco analytici, se kterými hovořila agentura Thomson Reuters, EPS tipovali na 0,63 USD. Banka však odhady analytiků předčila a zisky činily 0,81 USD za akcii.
Podobně jako u ostatních amerických bankovních titulů zvýšil výnosy především díky obchodování s dluhopisy. Výnosy z tohoto byznysu se bance podařilo skoro ztrojnásobit na 1,5 miliardy dolarů oproti třetímu kvartálu ve stejném období minulý rok, což znamená, že si v tomto segmentu z wallstreetských bank vedla nejlépe.
Pozoruhodné je, že se tohoto výkonu podařilo dosáhnout i po propuštění čtvrtiny zaměstnanců divize minulý rok. Mírný meziroční nárůst ve třetím kvartále zaznamenali i obchodníci a akciemi, jejichž příjmy pro společnost se zvedly o 5,6 procenta. Celkově výnosy banky přidaly 15 procent na 8,91 miliard dolarů.
Morgan Stanley dnes na premarketu získává 1,02 procenta.
Vývoj cen akcií společnosti od začátku roku.

Zdroj: Bloomberg.