Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
AT&T dosáhl lepších výsledků než Verizon, má ale zvýšit investice a počty pracovních míst v USA

AT&T dosáhl lepších výsledků než Verizon, má ale zvýšit investice a počty pracovních míst v USA

26.01.2017 15:00
Autor: Pavel Daniel

Druhý největší mobilní operátor v USA, společnost AT&T, oznámil, že za 4. čtvrtletí roku 2016 dosáhl zisk na akcii 0,66 amerických dolarů, tedy v souladu s očekáváním trhu. Firma dosáhla tržeb ve výši 41,8 miliard dolarů, což je meziročně horší výsledek o 0,8 %, a nedosáhla tak na očekávání trhu, které počítal os výsledkem 240 miliónů dolarů.

„Operátor AT&T nedosáhl v horní linii výsledovky na očekávání trhu, když reportoval tržby ve výši 41,8 miliard dolarů. Trh očekával výsledek srovnatelný s minulým rokem,“ řekl k datům Ján Hladký, analytik Patria Finance. Podle něj ve spodní linii se díváme na růst čistého zisku na akcii o 5 % meziročně na 0,66 USD, v souladu s trhem díky nižším odpisům. Počet klientů (tzv. net adds) se zvýšil o 1,5 mil. (v linii s předešlým rokem) a poměr ztracených klientů k jejich celkovému počtu (tzv. churn rate) byl 1,11 % (opět v linii s předešlým rokem). „AT&T tedy skončil lépe než jednička na trhu Verizon a to jak ve finančních ukazatelích, tak v provozních. Tržby Verizon klesly o 6 %, čistý zisk na akcii o 3,5 %, net adds se propadly na 500 tis. a churn rate se zvýšila na 1,34 %,“ upřesnil Ján Hladký.

Opatrně hodnotí výsledky i vedení společnosti. „Rok 2016 byl "transformační rok," během kterého společnost udělala "obrovský pokrok směrem ke svému cíli stát se globálním lídrem v oblasti telekomunikací, médií a technologií," citovala americká média Randalla Stephensona, předsedu představenstva a generálního ředitele společnosti.

Podle Stephensona čeká nyní na firmu "další logický krok v business strategii firmy“, totiž získání společnosti Time Warner. Cílem je poskytovat služby a obsah světové úrovně a distribuovat nejlepší kvalitu ve své třídě, stojí doslova v prohlášení firmy. „Svět distribuce a obsahu se sbližují a musíme jednat rychle, pokud chceme dělat něco opravdu jedinečného,“ řekl Stephenson. Před firmou stojí také výzvy spojení s novou politikou prezidenta USA Donalda Trumpa. Po nedávném setkání s vedením firmy totiž Randall Stephenson uvedl, že ho Trump vyzval k tomu, aby AT&T zvýšila investice v USA, a stimulovala tvorbu pracovních míst v Americe. Cílem je, aby se americké společnosti staly podle Trumpa konkurenceschopnějšími v celosvětovém měřítku,


Čtěte více:

Ženy mají podobné kariérní ambice, ty nezadané je ale skrývají
26.01.2017 11:41
Výzkum akademiků z Harvardu, Princetonu a Chicaga ukázal, že svobodné ...
Skončí vůbec někdy SUV mánie?
26.01.2017 12:11
Na North American International Auto Show v Detroitu bylo představeno...
Američané kupují největší biotechnologickou firmu v Evropě. Za 30 miliard dolarů
26.01.2017 10:26
Největší biotechnologická společnost v Evropě míří do amerických rukou...
Británie udržela tempo. Ekonomika za minulý rok přidala 2 procenta
26.01.2017 10:42
HDP Velké Británie se za poslední loňský kvartál zvedl mezičtvrtletně ...
Trump přitvrdil proti ilegálním imigrantům
26.01.2017 13:25
Trump dál plní své předvolební sliby, alespoň na papíře. Včera podepsa...
Systematicky tunelujete Unipetrol, útočí menšinový akcionář na PKN Orlen
26.01.2017 13:27
Dlouhodobě a systematicky tunelujete Unipetrol, obvinil největší minor...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.11.2025
17:29Od roku 1950 po současnost: „pravidla“ podle kterých trhy (ne)fungují
17:10ČNB ponechává sazby beze změny, pro nejbližší měsíce potvrzuje stabilitu
15:43Meta je nejlevnější akcií z Magnificent Seven. Příležitost, nebo varovný signál?  
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
13:56Bank of England drží sazby na 4 procentech Těsné hlasování naznačuje možný brzký cut
13:16Dominik Rusinko je novým hlavním ekonomem Patria Finance
12:59Boom emisí dluhopisů: AI, akvizice a vládní deficity ženou trh na maxima  
11:38Challenger: Americké firmy propouštějí nejvíce za 20 let. Nasazují AI a snaží se šetřit
10:38Jan Bureš: Průmysl v září nad očekáváním, vyhlídky však zůstávají nejisté
10:32Huang řekl, že Čína vyhraje závod o umělou inteligenci, později své vyjádření zmírnil
10:31Růstu akcií dopoledne dochází dech. Euro a zlato se zvedají  
9:54USA sníží kvůli dlouho trvajícímu shutdownu kapacitu letů o 10 procent
9:00Rozbřesk: Vyšší inflace koruně nepomohla, s ČNB to bude obdobně
8:50ČNB rozhodne o sazbách, Qualcomm překvapil výhledem a v centru dění opět shutdown i Trumpova cla  
6:08Rally čipových firem se láme. Přehnané valuace vyvolaly výprodej
05.11.2025
22:04Americké akciové indexy posilují  
17:13Velmi nízká budoucí návratnost amerických akcií?
16:01Bitcoin poslali dolů jeho dlouhodobí držitelé
13:59McDonald's mírně zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
12:58PODCAST Analytický radar: Moneta předběhla trh, Erste sází na Polsko, Komerční banka drží stabilitu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.